Sözcü Plus Giriş

İstanbul Havalimanı’nda mahsur kalan Cezayirlilerle ilgili açıklama

Corona virüsü nedeniyle uçuş sahaları kapanan ve uçuşları iptal edilen Cezayirli yolcuların durumu hakkında bir açıklama yapan İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, yolcuların insani ihtiyaç ve gereksinimlerinin karşılandığını açıkladı.

20:01 -
İstanbul Havalimanı’nda mahsur kalan Cezayirlilerle ilgili açıklama

İGA tarafından konuyla ilgili olarak resmi Twitter adresinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

*Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle Cezayir Hükümeti, vatandaşlarının ülkelerine dönmelerine izin vermemiş olup, bunun sonucunda İstanbul’dan Cezayir’e seyahat etmek isteyen Cezayir yolcularının bazıları İstanbul Havalimanı’nda mahsur kalmıştır.

*İGA, Kızılay, Türk Hava Yolları ve Havaş, birkaç gündür binden fazla Cezayirli ziyaretçinin insani ihtiyaç ve gereksinimlerini karşılamaktadır.

*Öte yandan, Türk hükümeti, Cezayir hükümetinin etkilenen uçuşlara iniş izni vermesi için bir haftadır çalışma yürütmektedir. Ayrıca İGA olarak, İstanbul Havalimanı’nda asayiş ve düzeni korumak adına yoğun mesai harcadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız. DHA

İLGİLİ HABERCorona virüsü Cezayir'e de sıçradı!Corona virüsü Cezayir'e de sıçradı! İLGİLİ HABERTürkiye'den Cezayir'e vize muafiyeti!Türkiye'den Cezayir'e vize muafiyeti!
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more