İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Tükek: Hastalık influenza benzeri bir hastalığa dönüyor

Corona virüsü salgınıyla ilgili son durumu değerlendiren İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, "Vaka sayısı yani PCR pozitif kişi sayısı artar, hastanede yatan hasta sayısı artmaz ise ki şu an durum biraz böyle, hastalık influenza benzeri bir hastalığa dönüyor diyebiliriz. Ancak yaşlılarımız sahaya yeni çıkıyor, bu durumu değiştirebilir. Seyrin böyle devam etmesi kötü değil" dedi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Tükek: Hastalık influenza benzeri bir hastalığa dönüyor

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Ögretim Üyesi ve Türkiye İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tufan Tükek, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilerin ardından vaka sayılarındaki artışı yorumladı.

Tükek, “Vaka sayısı yani PCR pozitif kişi sayısı artar, hastanede yatan hasta sayısı artmaz ise ki şu an durum biraz böyle, hastalık influenza benzeri bir hastalığa dönüyor diyebiliriz. Ancak yaşlılarımız sahaya yeni çıkıyor, bu durumu değiştirebilir. Seyrin böyle devam etmesi kötü değil” yorumunda bulundu.

Vaka sayıları artıyor! Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Hiçbirimiz güvende değiliz! İlginizi Çekebilir Vaka sayıları artıyor! Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Hiçbirimiz güvende değiliz! Prof. Dr. Ateş Kara'dan çok önemli corona virüsü aşısı açıklaması! İlginizi Çekebilir Prof. Dr. Ateş Kara'dan çok önemli corona virüsü aşısı açıklaması!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bilim Corona istanbul İstanbul Üniversitesi Sağlık Sağlık Bakanlığı Türkiye Twitter YouTube
Loading...