Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da corona virüsü toplantıları… İşte alınan kararlar

İstanbul Valiliği'nde İl İdare Kurulu, AFAD'da da pandemi toplantısı düzenlendi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın başkanlık ettiği corona virüsü başlıklı toplantılara İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan ve diğer yetkililer de katıldı. Vali Yerlikaya, otobüsle şehir dışına izinsiz çıkışların, sahiller, mesire ve piknik alanlarında; piknik yapmak, balık tutmak, spor, yürüyüş gibi faaliyetlerin, kıyı-sahil şeridi ve iç sularda her türlü amatör balıkçılık uğraşlarının durdurulduğu açıklandı.

11:19 -

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile corona virüsüyle ilgili yaşanan gelişmeler üzerine tüm valiliklerde bugün saat 09.00'da, önce il idare kurullarının ardından da pandemi kurullarının toplanacağını açıklamıştı. İstanbul Valiliği’nde düzenlenen İl İdare Kurulu toplantısı 2 saat sürdü.

Corona virüsü başlıklı toplantıya İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlık etti. Toplantıya Vali Yerlikaya’nın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca ve diğer yetkililer de katıldı.

Vali Yerlikaya’nın Twitter adresinden paylaştığı fotoğraflarda, toplantıya katılanların maske taktığı ve sosyal mesafeye dikkat ettiği görülüyor. Yerlikaya “İl İdare Kurulu toplantısındayız. #Koronavirüs salgınıyla mücadele için İstanbul’da yapılması gereken çalışmaları değerlendiriyoruz.” mesajıyla fotoğrafları paylaştı.

İKİNCİ TOPLANTI: PANDEMİ KURULU

İki saat süren toplantının ardından pandemi kurulu toplantısına geçildi. Pandemi kurulu İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde (AFAD) toplandı. Vali Yerlikaya başkanlığında başlayan toplantıda İmamoğlu ve İstanbul Çalışkan ile ilgili yetkililer yer aldı.

Toplantı devam ederken Yerlikaya Twitter’dan İstanbul’la ilgili kararları açıkladı. Yerlikaya bugün saat 17:00 itibariyle otobüsle şehir dışına çıkışların durdurulacağını açıkladı.

OTOBÜS KARARI

Yerlikaya koşulları yerine getiren vatandaşların kaymakamlık izni ile seyahat edebileceklerini söyledi. Tedavi için doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakını vefat eden/ağır hastası olan, son 15 günde gelip kalacak yeri olmayan vatandaşlar kaymakamlıklara başvurarak uygun görülürse seyahat izni alabilecekler.

PİKNİK, YÜRÜYÜŞ VE BALIKÇILIK

İstanbul’da sahiller, mesire ve piknik alanlarında; Piknik yapmak, balık tutmak, spor, yürüyüş gibi faaliyetler, kıyı-sahil şeridi ve iç sularda her türlü amatör balıkçılık faaliyetleri bugünden itibaren durulmuştur

İLGİLİ HABERİçişleri açıkladı: 81 ilde kurullar toplandıİçişleri açıkladı: 81 ilde kurullar toplandı İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik corona virüsü salgını açıklamasıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik corona virüsü salgını açıklaması
Son güncelleme: 15:21 28.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more