İstanbul ve Ankara’da yarın okullar tatil olacak mı? Ankara Valiliği ve İstanbul Valiliği’nden kar tatili duyurusu geldi mi?

İstanbul ve Ankara'da başlayan kar yağışı ardından öğrenciler ve veliler yarın okullar tatil olacak mı merak ediyor. Meteoroloji tarafından yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre aralarında İstanbul ve Ankara'nın da bulunduğu birçok şehirde akşamdan itibaren kar yağışı etkili olacak. Öğleden sonra İstanbul'un birçok yerinde başlayan kar yağışı ardından öğrenciler "okullar tatil olacak mı" yönünde araştırma yaparken, kar yağışının etkili olması beklenen bir başka şehir olan Ankara'da da tatile yönelik beklenti var. Peki İstanbul Valiliği ve Ankara Valiliği'nden kar tatili duyurusu yapıldı mı? İşte detaylar...

İstanbul ve Ankara’da yarın okullar tatil olacak mı? Ankara Valiliği ve İstanbul Valiliği’nden kar tatili duyurusu geldi mi?

Haftanın son günü yaklaşırken, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve kar yağışlı hava İstanbul ve Ankara’da yaşayan öğrencilerde kar tatili beklentisi yarattı. Kar yağışı öğleden sonra İstanbul'a ulaştı. Ankara'da sabaha karşı yağmaya başlayan kar ise birçok noktada etkili oldu. Bu gelişmelerin ardından ilk ve orta düzeyde eğitim alan yüz binlerce öğrenci okulların tatil olup olmayacağını araştırmaya başladı.

ANKARA’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Kar tatili hakkında Ankara Valiliği henüz bir açıklama yapmadı. Konuya dair gelişmeler yaşandıkça haberimizin içerisinde yer vereceğiz.

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL OLUR MU?

İstanbul’da öğlenden sonra birçok ilçede kar yağışı etkili olmaya başladı. Aralıklarla süren kar cumartesi de kendini gösterecek ve pazar günü etkisini yavaş yavaş kaybedecek. İstanbul’da Kar yağışının etkisine göre okulların tatil edilip ya da edilmemesi karar verilecek.

BİRÇOK ŞEHİRDE KAR YAĞIŞI YAŞANACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı ile Erzurum, Bingöl, Muş,Bitlis, Şırnak, Adıyaman, G. Antep, Kilis, Siirt ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun batısı, zamanla İç Ege, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Erzurum, Bingöl, Muş, Şırnak ve Bitlis çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde beklenen yağışların; Isparta, Antalya'nın doğu ilçeleri, Mersin, Adana, Karaman ile Konya'nın güney ve batı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Kar ve rüzgar okulları tatil etti... 6 Şubat kar tatili olan iller! İlginizi Çekebilir Kar ve rüzgar okulları tatil etti... 6 Şubat kar tatili olan iller!