İstanbul ve Çanakkale boğazlarında peş peşe kazalar!

Türkiye güne, ülkenin iki kritik noktasında yaşanan kazalarla başladı. İstanbul Boğazı'nın Kilyos açıklarında bir tanker ile balıkçı teknesi çarpıştı. Batan teknedeki altı kişiden üçü kurtarıldı, üçünü arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. Çanakkale Boğazı'nda yaşanan kazada ise Gelibolu-Çardak seferini yapan feribota bir balıkçı teknesi çarptı. Can kaybının yaşanmadığı olay sonrası litrelerce mazot denize aktı.

Sabah saatlerinde İstanbul Boğazı‘nın Kilyos açıklarında tanker gemisi ile balıkçı teknesinin çarpışması sonucu balıkçı teknesi battı. Teknedeki altı vatandaşın üçü kurtarıldı, üçünü arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor. İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

FOTO: İHA

“Kilyos açıklarında sabah 06.35’te Rus bayraklı GLARD 2 tanker gemisi ile Türk bayraklı DURSUN ALİ COŞKUN balıkçı gemisi çarpışmış ve balıkçı gemisi batmıştır. Gemideki altı vatandaşımızın üçü kurtarılmış, üç vatandaşımız için arama ve kurtarma çalışmaları devam etmektedir.”

KAPTANIN UYUDUĞU İDDİA EDİLDİ

Çanakkale Boğazı‘ndaki kaza ise saat 07.30 sıralarında meydana geldi. Kaptanın uyuduğu iddia edilen, 26 metre uzunluğundaki ‘Kestanelik’ isimli balıkçı teknesi, Gelibolu-Çardak seferin yapan ‘NG’ isimli feribota çarptı.

FOTO: DHA

Kazada, yaralanan olmazken, balıkçı teknesinin baş kısmında hasar oluştu. Çarpmaya bağlı olarak feribotun mazot deposu delindi. Gelibolu iskelesine hızla yanaştırılan feribottan yolcu ve araçlar tahliye edilirken, mazot sızıntısı meydana geldi.

SU ALTINDA ARAMA ÇALIŞMALARINA ARA VERİLDİ

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Kaybolan 3 balıkçımızı su altında arama çalışmalarına yarın sabah devam edilmek üzere ara verilmiş, Sahil Güvenlik Komutanlığı botlarıyla yüzeyde yapılan arama faaliyetleri sürdürülmektedir” denildi. (İHA-DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...