Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da alabora olan tekneden mucize kurtuluş

Samatya Sahili açıklarında batan balıkçı teknesinin içinde kalan bir balıkçının kurtarılma anı onu kurtaran dalgıç polislerce görüntülendi. 

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 16:28, 10/10/2020

Fatih Samatya Sahili açıklarında içinde 13 kişinin olduğu balıkçı teknesi sabah saatlerinde alabora olmuş, 2 balıkçı hayatını kaybederken, 11 balıkçı kurtarılmıştı.

FOTO: SÖZCÜ

Kayıp diye aranan Cemal isimli balıkçı alabora olarak ters dönen teknenin içinde bulundu. Tekne içinde çaresizce kurtarılmayı bekleyen balıkçıyı dalgıç polisler buldu.

FOTO: SÖZCÜ

Dalgıçlar yanlarında getirdikleri oksijen tüpünü verdikleri balıkçıyla birlikte su üstüne çıktı. Balıkçının bulunuşu ve kurtarılma anları dalgıçların kamerasına yansıdı.

FOTO: SÖZCÜ

Konuyla ilgili sosyal medya hesabında bir paylaşım yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Kumkapı’da sabah saatlerinde alabora olarak batan balıkçı teknesinde; Nefes kesen bir kurtarma operasyonu ile Cemal Ağabey ve 10 balıkçımızı kurtaran Sahil Güvenlik Komutanlığımızı tebrik ediyorum” dedi. (DHA)

 

İlginizi Çekebilirİstanbul'da balıkçı teknesi battı: 2 kişi öldü, 11 kişi kurtarıldıİstanbul'da balıkçı teknesi battı: 2 kişi öldü, 11 kişi kurtarıldı

 

Yayınlanma Tarihi:16:04,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more