Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da ‘Covid Kriz Koordinasyon Merkezi’ kuruldu

Corona virüsünden Türkiye'deki ölüm sayısı 30'a, vaka sayısı 1236'ya yükselirken İstanbul’da, “Covid Kriz Koordinasyon Merkezi” kuruldu.

Yusuf DEMİR
08:02 -
İstanbul’da ‘Covid Kriz Koordinasyon Merkezi’ kuruldu

Merkezin kuruluşu, kamu ve özel tüm sağlık kuruluşlarının koordinasyonu için İstanbul'daki tüm sağlık kuruluşlarına gönderilen yazıyla duyuruldu.

İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu imzasıyla gönderilen yazıda, “Covid’le mücadele kapsamında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Covid Kriz Koordinasyon Merkezi kurulmuştur. Komisyon 7/24 saat çalışmakta olup üye bilgileri ve iletişim numaraları aşağıdadır. Malzeme, tıbbi cihaz, acil hasta vb. her türlü sorun, talep bu gruba yazılacaktır” ifadelerine yer verildi.

İstanbul Covid Kriz Koordinasyon Merkezi Komisyonu'nda, İstanbul Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı, Kamu Hastane Hizmetleri Başkan Yardımcısı, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı görevlendirildi.

Tüm sağlık kurumu yöneticilerinin gerekirse acil durumlarda bu isimleri cep telefonundan aramaları talimatı verildi.

ABD'de bulunan John Hopkins University'nin verilerine göre; Türkiye'deki corona virüsü bağlantılı (Covid-19) vaka ve ölüm sayısını anlık olarak görebilirsiniz. Canlı grafiğin sağ ve sol altındaki okları kullanarak dünya genelindeki veri ve istatistiklere ulaşabilirsiniz.

Son güncelleme: 13:21 23.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more