DHKP-C’ye operasyon: Gözaltı sayısı 99’u buldu!

İstanbul merkezli 12 ilde DHKP-C’ye düzenlenen eş zamanlı operasyonda aralarında avukatların da bulunduğu 99 şüpheli gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, haklarında ‘terör örgütü üyesi olmak’ ve ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından yakalama kararı bulunan 120 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 12 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Aranan şüphelilerin kaldığı adreslere baskın düzenleyen emniyet güçleri, terör örgütü DHKP-C'nin ideolojik tabanına göre hareket eden ve yasadışı faaliyetlerde bulunan 120 şüpheliden 99'unu yakalayarak gözaltına aldı. Aralarında avukatların da bulunduğu şüphelilerin gözaltına alındığı adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzemeye el konuldu.

ELEMAN KAZANMAK İÇİN MECLİS KURMUŞLAR

Örgütün eleman temini açısından sorun yaşadığı ve mahalli bölgelerde tekrardan alan kazanmaya çalışmak adına ‘halk meclisi’ ve ‘direnişler meclisi’ gibi yapılanmalar kurduğu tespit edildi. Gözaltına alınan DHKP-C üyelerinin emniyetteki işlemleri devam ederken, firari 30 şüphelinin yakalanması için operasyonların sürdüğü bildirildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...