İstanbul’da hasta kurbanlar için sahte küpe üreten şebeke çökertildi

İstanbul’da veteriner kontrolünden geçen sağlıklı hayvanlar için alınan küpelerin sahtelerini oluşturarak hasta hayvanlara takan şebeke çökertildi. Kurban Bayramı öncesinde hasta hayvanları bu yöntemle satmaya çalışan 6 şüpheli polis ekiplerince yakalandı. Şüphelilerin yanlarında çok sayıda sahte hayvan küpesi bulundu.

İstanbul’da hasta kurbanlar için sahte küpe üreten şebeke çökertildi

Kurban Bayramı öncesinde hasta hayvanları piyasaya sürmeye çalışan şüphelilere yönelik operasyon Asayiş Şube ekiplerince gerçekleştirildi.

Gasp Masası'nda çalışan polisler, kısa süre önce sağlıksız hayvanları piyasaya sürmeye çalışan bir şebekeyi belirledi.

Teknik ve fiziki takip çalışmalarıyla izlenen şüphelilerin veteriner kontrolünden geçen sağlıklı hayvanların kulak küpelerini kopyalayarak sahtesini yaptığı anlaşıldı.

Foto: Sözcü

YAKALANDILAR

Şüphelilerin elde ettikleri ikinci küpeyi hasta hayvanlara taktığını belirleyen polis ekipleri harekete geçti. Hastalıklı hayvanları kurban pazarlarına götürmeyi planlayan şüphelilerin yakalanması için operasyon kararı alındı.

SAHTE KÜPELER ELE GEÇİRİLDİ

Şüphelilerin Arnavutköy ve bazı ilçelerdeki adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskında 6 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan aramalarda çok sayıda ikizleme yapılmış sahte hayvan kulak küpesi ele geçti. Soruşturmanın derinleştirildiği öğrenildi.

Bayrama günler kala Diyanet'ten kurbanlık uyarısı! İlginizi Çekebilir Bayrama günler kala Diyanet'ten kurbanlık uyarısı! Erdoğan'dan bayram uyarısı: Çok ama çok dikkat edilmesini milletimden rica ediyorum İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan bayram uyarısı: Çok ama çok dikkat edilmesini milletimden rica ediyorum
AKP Corona Cumhurbaşkanı Diyanet istanbul kurban operasyon Polis Sözcü süt Veteriner