İstanbul’da korku dolu anlar: Gece boşaltılan üç bina yeniden sallandı

İstanbul Sultangazi'de gece saatlerinde çatlak oluşması nedeniyle boşaltılan üç bina sabah saatlerinde yeniden sallandı. Evlerine giren bazı bina sakinleri yaşanan sallanma üzerine panikle dışarıya koştu.

Olay, Sultangazi Zübeyde Hanım Mahallesi'nde meydana geldi. Sokak üzerinde yan yana bulunan dört katlı iki bina arasında daha önce bulunan çatlakların, gece saatlerinde duyulan sesle daha da derinleşmesinin ardından bina sakinleri polise bildirdi.

FOTO: DHA

Bina sakinleri evlerinden dışarıya çıkanken olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.

FOTO: İHA

Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken itfaiye ekipleri de binalarda inceleme yaptı. Bazı vatandaşlar geceyi, komşularının yanında bazıları ise sokakta geçirirken bazı vatandaşlar ise bir süre sonra evlerine girdi.

FOTO: DHA

Sabah saatlerinde, binalarda yeniden bir sallanma ve ses gelmesi üzerine evlerine girmiş olan bazı vatandaşlar korkuyla dışarıya çıktı. Olay paniğe neden oldu.

İNCELEME YAPILDI

Sultangazi Belediyesi’ne ait ekipler, boşaltılan üç binaya gelerek incelemelerde bulundu.

FOTO: DHA

Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci, şunları söyledi:

* Akşam durum intikal etti bize. Küçük bir oturma olduğunu, ses geldiğini söylediler bize.

* Şu anda burası tahliye edildi. Karayolları Genel Müdürlüğü ve belediye olarak gözlemsel verilerle binaya girdik.

* Binanın taşıyıcı sistemi, kolon ve girişlerinde herhangi bir tehlike söz konusu değil. Küçük sıva çatlakları var. Onu da inceliyoruz.

* Nihai kararımızı vereceğiz. Tehlikeli bir şey söz konusu değil. Alttaki bir çalışma, zemindeki bir oturmadan kaynaklanıyor olabilir. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...