Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da mültecilerin gidişi gece saatlerinde de sürdü

Mültecilerin Avrupa'ya gidişlerine yönelik sınır kapılarının açılmasının duyulması üzerine, mültecilerin Edirne'ye gitmek için Fatih Aksaray’da toplanarak otobüslere bindikleri görüldü.

06:22 -

Türkiye’nin mültecilerin sınırdan geçişlerini engellemeyeceğini açıklamasının ardından başta Suriyeli olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen binlerce mülteci, Avrupa’ya göç etmek için hareket etmişti. İki gündür otobüslerle, minibüslerle Edirne’ye doğru yolan çıkan mültecilerin İstanbul’dan Edirne’ye yolcuğu gece saatlerinde de sürdü.

İHA

Vatan Caddesi’nde mültecilerin gruplar halinde Edirne’ye gitmek için otobüslere bindikleri görüldü. Muratpaşa Parkı ve Aksaray Metro önünde buluşan mülteciler gelen otobüsler ve minibüslere binerek sınıra doğru gidiyor.

İLGİLİ HABERSon dakika... Türkiye'den ayrılan göçmen sayısı açıklandı!Son dakika... Türkiye'den ayrılan göçmen sayısı açıklandı!


“BURASI CENNET, CEHENNEME GİDİYORUZ”

Avrupa'ya gitmek için bekleyen bir mülteci, “Gidiyoruz ama kalbimizi Türkiye'de bırakıyoruz. Burası cennet ama şimdi cehenneme gidiyoruz. Avrupa'ya gidiyoruz, mecbur. Karadan gideceğiz” diye konuştu. (İHA)

Son güncelleme: 08:27 01.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more