Sözcü Plus Giriş

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gece saatlerinde Fatih, Gaziosmanpaşa ve Maltepe’de terör örgütlerine yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

İHA

Adreslere düzenlenen operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. Baskınlarda ekipler, operasyon yapılan evlerde aramalar yaptı. Polis çevrede, geniş güvenlik önlemleri aldı.

Operasyonla ilgili İstanbul Emniyeti’nden yapılan açıklamada, “PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü ile İltisaklı olarak Zeytin Dalı Harekatı (ZDH) öncesinde Afrin bölgesinde PKK/KCK – PYD/YPG terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren ve ülkede yasa dışı yollardan geldiği tespit edilen A.M., M.H., M.N., M.K., E.K., F.O. ve H.D. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda dijital materyaller, örgütsel dökümanlar ve örgütü temsil eden puşi olarak tabir edilen bez ele geçirildi” denildi.

Yakalanan 5 kişinin PYD içerisinde aktif faaliyette olduğu 2 tanesinin de örgüte eleman aktarımı konusunda aktif faaliyet gösterdiği kaydedildi. (İHA)

İlginizi Çekebilirİstanbul merkezli 26 ilde FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltıİstanbul merkezli 26 ilde FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı
Yayınlanma Tarihi:02:05,