PTT önündeki kuyruğun sonu görünmedi

Covid-19 sürecinde vatandaşların e-devlet şifresi alma, sosyal yardım ve işsizlik ödeneklerinin dağıtımının adresi haline gelen PTT şubelerinin önündeki kuyruklar, salgın riskine karşın her geçen gün artıyor. Son olarak Hakkari, Aydın ve İstanbul'daki PTT şubeleri önünde başlayan ve ucu görünmeyen kuyruk, polisin nöbetine ve uyarılarına rağmen vatandaşların sosyal mesafe kuralına pek de kulak asmadığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Salgınla mücadele kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta 23-27 Nisan arasında ilan edilen sokağa çıkma yasağını sona ermesinin ardından birçok ilde halkın sokaklara dökülmesi alınan tedbirlerin etkinliğini azaltıyor.

Kent merkezlerinde önlemi sadece maske olarak düşündüğü belli olan vatandaşın sosyal mesafe dinlemeden gündelik hayata devam ettiği görülüyor.

İSTANBUL

İstanbul Avcılar’da PTT şubesinin önünde e-devlet şifresi ve bazı işlemlerini yaptırmak isteyen vatandaşlar kuyruğa girdi.

Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri de, PTT önünden başlayan, Fatih Caddesi ve Reşitpaşa Caddesi’ne dönen, neredeyse Merkez Camii’ne kadar uzanan kuyrukta sosyal mesafeye uyulması amacıyla sürekli uyarıda bulundu.

FOTO: DHA

Polis, ‘Sosyal mesafe devriyesi’ görevi sırasında evli çiftlerden bile birbirlerinden en az 1 metre uzakta durmaları konusunda uyarıda bulundu.

AYDIN

Aydın'da da banka ve PTT şubelerinde uzun kuyruklar oluştu. Sabah saatlerinden itibaren uzun kuyrukların oluştuğu banka ve PTT şubeleri önünde polis ekipleri sosyal mesafe uyarısı için anonslar yaptı.

FOTO: İHA

Sosyal mesafe bankaların önünde oluşan onlarca metre sıra kuyruğunda sosyal mesafe kuralının bir çok kişi tarafından ihlal edildiği görüldü.

FOTO: İHA

HAKKARİ

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yüzlerce vatandaş, PTT şubesine gelerek uzun kuyruklar oluşturdu.


Polisin sosyal mesafeyi ayarlamasıyla kuyruğun uzunluğu 1 kilometreyi aştı.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ’da 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından vatandaşlar cadde ve sokaklarda yoğunluk oluşturdu.

FOTO: DHA

Sabah saatlerinden itibaren sokağa çıkan Tekirdağlılar, özellikle PTT ve banka şubeleri önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

ÇORUM

Çorum’da Gazi Caddesi üzerindeki PTT şubesine gelen vatandaşlar, kuyruklar oluşturdu. Görevliler ile vatandaşlar arasında tartışma yaşandı.

FOTO: DHA

Polis ekipleri, corona virüsü tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye uymayan vatandaşları uyardı. (DHA-İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aydın banka Corona Çorum e-devlet Emniyet Hakkâri istanbul Maske Polis Tekirdağ Yüksekova Zonguldak
Loading...