İstanbul’da saldırıya uğrayan kadın yaşadıklarını anlattı 

İstanbul Alibeyköy'de trafikte tartıştığı kadın sürücüyü darp eden ve aracına zarar veren saldırgan gözaltına alındı. Saldırıya uğrayan diş doktoru Sena Koçak, yaşadığı dehşet anlarını gözyaşlarıyla anlattı...

Diş hekimi Sena Koçak, Eyüpsultan Alibeyköy’de trafikte tartıştığı erkek sürücünün saldırısına uğradı.

Sena Koçak saldırının bir vahşet olduğunu belirterek şunları söyledi:

* Normal rutin bir günde işyerimden çıktım. Evime doğru ilerliyordum. Araçta tek başımaydım. O sırada mecburi sağa dönüş verdi tabelalar. Ben de sinyalimi verdim, sağ tarafa doğru, sanığın önüne doğru geçmeye çalıştım. Ama normal şartlarda sinyalimi verdim ve geçiş yaptım.

* O sırada kornaya yüklenmeye ve küfürler yağdırmaya başladı. Yüksek sesliydi ve aracın camları açık olduğu için sesi geliyordu bana.

Sonrasında ben durdum orada. Kendimi korumak için ona çıkıştım. Söyledim ona, ‘Bana küfür edemezsiniz. Ne hakla küfür edersiniz’ diye kendimi savunmaya geçtim.

* O sırada yanıma yanaşıp küfürlerini şiddetlendirmeye başladı. Ama ağza alınamayacak şekilde hiç hayal edemeyeceğimiz şeyler söyledi. O sırada yanında iki kadın vardı ve kadınlar da küfür ediyordu.

* Sonra aynı şekilde direniyorum. ‘Küfür edemezsiniz, polisi arayalım’ tarzında kendimi savunmaya devam ettim. Zaten tehdit ediyor bir taraftan. ‘Sana şunu yapacağım, sana bunu yapacağım, nasıl önüme geçiyorsun’ diye.

* Yapmış olduğum şey yol bitiminde mecburi dönüş istikametinde sinyalimi verip onun önüne geçmiş olmaktı. Hatam, suçum ve zorbalığı hak etmem bundanmış. Nasıl hak ediliyorsa.

* Ne yaparsam yapayım, hiçbir suç belirtisi olmadığı halde bunu yapıyor. Hiçbir şekilde bunu yapamaz karşı taraf. Bu bir vahşet. İnsanlık dışı. Magandalık.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan saldırgan Emre Etyemez adliyeye sevk edildi.
Foto: SÖZCÜ

“HİÇ BİR ALLAH’IN KULU ONU TUTAMADI” 

Saldırganı o sırada orada bulunan kimsenin tutamadığını belirten Sena Koçak, şöyle konuştu:

* Günümüzde zaten biliyorsunuz kadına yönelik sıkıntıları. Bunlar şiddetli bir şekilde artmaya başladı.

* Benim oradaki amacım canım pahasına da olsa bu tarz sapık ve vahşi insanların İstanbul dediğimiz bir metropolde bu şekilde ellerini kollarına sallaya sallaya gezmemelerini istememdi.

* Evet, orada bana bıçakta çekebilirdi. Belki beni yaralayabilirdi. Canıma da kast edebilirdi. Ama hiç biri gözüme gelmedi. Hep eski çığlıklar geldi kulağıma. Haberlerde gördüğümüz kadınlarımız geldi.

FOTO: DHA

* Sadece kadın değil, insan olarak işlemenizi istiyorum. Evet, kadına şiddet ama biz insanız. Hiçbir insana, kadını erkeği, başörtüsü, açığı, solcusu, sağcısı şu bu değil. Böyle bir şey değil. Ben orada savunmasızım. Tek başımayım. Orada ona herhangi bir tehdidim olamaz.

* Tekrardan olaya devam etmek istersek, aracından indi. Üstüme doğru yürümeye başladı. Ben o sırada yardım çağırıyorum. Videoyu açmaya çalışıyorum. Üstüme doğru yürüdü ve kol tarafıma bir darbe aldım. Erkek şahıs tarafından.

* Darbe belki görünmüyor ama kayıtlarda var. Darp raporunda var. Videoda görünmüyor olabilir. Sonrasında zaten üstüme yürüyüp videoyu sonlandırdıktan sonra başımın sağ bölgesine şiddetli bir darp yedim.

* Zaten şişlik, morluk hepsi kayıtlara geçti. Sonrasında eşarbım tamamen çıkartıldı. Orada savunmasızdım. Hiçbir Allah’ın kulu onu tutamadı. Kalabalıktı aslında ama tutamadılar. Vahşiydi çünkü.

“EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUM” 

Saldırganın en ağır cezayı almasını isteyen Koçak, şunları söyledi:

* Sonrasında arabanın üstüne çıkıp tepinmeye başladı, camlara yumruklar savurmaya başladı. Kamera kayıtlara tekrar bakacağız biz. Polisimiz, ilçe emniyet müdürümüz elinden gelen hassasiyeti gösterdi. Teşekkür ediyorum onlara da. Bizzat ilgilendiler gece yarılarına kadar.

* Devletimize güveniyorum. Bu vahşetin önüne geçmek ve tekrarlanmasın istiyorum. Bugün bana olan yarın bir başkasının çocuğuna, kızına, eşine olacak.

* Kesinlikle savunması söz konusu olamaz. O salındıktan sonra can güvenliğimin garantisini bana kim verecek. Ben öldükten sonra mı bu olaylar lanse edilecek? Bunu istemiyorum.

* Yani kesinlikle salınmasını asla ve asla kabul edemem. En ağır cezayı almasını istiyorum ki bir daha bu şekilde hiçbir kadına ve insana bu davranışı sergilemesinler.

* ‘Dur’ demek istiyoruz. Kimse benim başıma gelmez demesin. Evet izliyoruz. Bize uğramaz gibi geliyor. İçimizde acısı çok büyüktür. Başkasına yapılan bize yapılmış gibidir.

* Herkesin bu şekilde hassasiyet ile davranmasını istiyorum. Kadınlar susmasın istiyorum. Korkmasınlar istiyorum. Tehditlerden kesinlikle korkmasınlar kendilerini geriye çekmesinler. Ben ayakları üzerinde duran bir insanım. Ama istiyorum ki tüm kadınlar bu şekilde olsunlar.

VALİ YERLİKAYA: TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da olaya tepki gösterdi. Konunun takipçisi olacağını belirten Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Trafikte yol verme tartışması nedeniyle Sena kardeşimize saldıran şahıs gözaltına alınmıştır. Beni derinden üzen bu olayı kınıyorum. Hep birlikte takipçisi olacağız” ifadelerine yer verdi.

İstanbul'da trafikte kadına küfredip saldıran maganda gözaltına alındı İlginizi Çekebilir İstanbul'da trafikte kadına küfredip saldıran maganda gözaltına alındı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...