İstanbul’da başlayan yağış günlerce sürecek

Bu hafta yurdu sarması beklenen yağışlı hava dalgası birçok şehri etkilemeye başladı. İstanbul'da da kendini gösteren yağışların hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor. Metoroloji'nin tahminlerine göre yağışlar pazar günü yurdu terk edecek.

Beklenen yağışlı hava dalgası yurdu sardı ve yağışlı hava İstanbul’da da kendini gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin haritasına göre yağışlar hafta boyunca etkili olacak. İstanbul’da bugün başlayan yağmurun aralıklarla cumartesi gününe kadar sürmesi bekleniyor.

BİRÇOK BÖLGEDE YAĞIŞ KUVVETLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın Doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu, Balıkesir, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Antalya, Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli'nin doğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Niğde, Kayseri, Sivas, Samsun, Amasya, Tokat, Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Nevşehir ve Yozgat’ın doğusunda yerel olarak kuvvetli, Mersin'in doğusu, Adana il merkezi ile Kahramanmaraş'ın güney ve batısında yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

İstanbul'daki baraj doluluk oranları azalıyor İlginizi Çekebilir İstanbul'daki baraj doluluk oranları azalıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...