İstanbul’da zorunlu maske uygulamasında ilk gün

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda İstanbul Valiliği tarafından alınan kararla açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi. Sabah saatlerinde toplu taşımayı kullanan vatandaşların maske kullanımına dikkat ettiği görüldü.

Corona virüsü tedbirleri kapsamında İstanbul, Ankara ve Bursa’da sokağa çıkarken maske takma zorunluluğu getirildi. Maske takmayana idari para cezası ve adli işlem uygulanacak.

FOTO: İHA

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda alınan kararın ilk sabahında İstanbul’da vatandaşların çoğunluğunun bu kurala uyduğu görüldü.

FOTO: DHA

Vaka sayısının son günlerde ortalama olarak 620 olduğu İstanbul'da sabah saatlerinde işe gitmek için toplu taşıma kullanan vatandaşların maske taktıkları görüldü.

FOTO: DHA

Metrobüs ve otobüs duraklarında oluşan kalabalıkta da maskeli yüzlerin olması dikkat çekti. (DHA-İHA)

Son dakika... İstanbul, Bursa ve Ankara'ya maske takma zorunluluğu getirildi İlginizi Çekebilir Son dakika... İstanbul, Bursa ve Ankara'ya maske takma zorunluluğu getirildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ankara Bilim Bursa Corona Ekrem İmamoğlu İBB istanbul İstanbul Büyükşehir Belediye Maske Metrobüs para Sağlık Sağlık Bakanlığı son dakika
Loading...