Sözcü Plus Giriş

İsveç’ten getirilen corona virüsü hastası taburcu oldu

Türkiye'de çok konuşulan corona hastalarından biri olan ve yaşadığı İsveç'te tedavi edilmeyip, ölüme terk edildiği iddiasıyla kızının yardım istediği Emrullah Gülüşken taburcu oldu. Gülüşken, Sağlık Bakanlığı'nın girişimiyle ambulans uçakla Türkiye'ye getirilmişti.

08:04 -

İsveç’in Malmö kentinde corona virüsü (Covid-19) testi pozitif çıktığı halde evine gönderilen 4 çocuk babası Emrullah Gülüşken (47), kızlarının sosyal medyadaki çağrısının ardından ambulans uçakla Türkiye’ye getirilmiş ve Ankara Şehir Hastanesinde tedavi altına alınmıştı.

FOTO: SÖZCÜ

CORONA VİRÜSÜ YENDİ

Yoğun bakıma yatırılarak gerekli tedavileri uygulanan Gülüşken, durumunun iyiye gitmesi üzerine servise alınarak izlenmeye devam edildi. Uygulanan tedavi sonrası virüsü yenen Gülüşken’e ayrıca karaciğer ile diyabet tedavisi de uygulandı.

İsveç'te Covid-19 testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyen ve ambulans uçakla Türkiye'ye getirilen Emrullah Gülüşken, Ankara Şehir Hastanesinde gördüğü tedavisinin ardından taburcu oldu. FOTO: İHA

Serviste yapılan tedavisinin ardından değerleri düzelen Gülüşken, Ankara Şehir Hastanesinden taburcu edildi. (İHA)

 

İLGİLİ HABERİsveç Kamu Sağlığı Başkanı: Gülüşken'e daha iyi bakardıkİsveç Kamu Sağlığı Başkanı: Gülüşken'e daha iyi bakardık

 

 

 

Son güncelleme: 10:17 12.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more