Kan donduran cinayetle ilgili 3 kişi tutuklandı!

Konya’da 15 yıl önce kaybolduktan sonra cinayete kurban gittiği öğrenilen ve kemikleri gömüldüğü yerden çıkarılan Necati Keleş cinayetinin detayları kan dondurdu. Olayla ilgili adliyeye sevk edilen Sebahat Bilici, kardeşi Mustafa Yeşil ve akrabası Kadir Bakır çıkarıldığı mahkemece 'Tasarlayarak adam öldürme' suçundan tutuklanırken, Keleş'in üvey oğlu Hüseyin Bilici (31) savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Kan donduran cinayetle ilgili 3 kişi tutuklandı!

Edinen bilgiye göre, 19 Kasım 2005 tarihinde Necati Keleş’ten haber alamayan annesi Ayşe K., polise kayıp başvurusunda bulundu. Kaybolduğu yıl 31 yaşında olan Necati Keleş yaşadığı Çumra ilçesi ve çevresinde yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı.

EŞİ VE YAKINLARI GÖZALTINA ALINDI

15 yıl boyunca kayıp olan Necati Keleş’le ilgili Çumra Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeniden soruşturma başlatıldı. Soruşturma dosyası kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, çalışmalarını kayıp Necati Keleş’in öldürüldüğü ihtimali üzerinde yoğunlaştırdı.

Yapılan çalışmaların ardından Necati Keleş’in eşi Sebahat B., (46) kayınbiraderi Mustafa Y., (44) Sebahat B.’nin ilk eşinin yeğeni Kadir B. (41) ve Necati Keleş’in üvey oğlu H.B., Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan fiziki takibin ardından gözaltına alındı.

15 yıl önce cinayete kurban giden şahsın kahvesine uyutucu ilaç atıp boğmuşlar İlginizi Çekebilir 15 yıl önce cinayete kurban giden şahsın kahvesine uyutucu ilaç atıp boğmuşlar

KAHVESİNE İLAÇ ATMIŞ

Şüphelilerden Sebahat B.'nin ilk ifadesinde “Necati ile Konya'da buluşarak beraber yaşadığımız dönemde oturduğumuz eve gittik. Burada Necati ile kahve içmek için ben kahve yaptığım sırada içerisine uyutucu ilaç atarak Necati uyduktan sonra eve kardeşim ile ilk eşimin yeğenini çağırdım. Onlarda eve geldikten sonra Necati'yi evde bulunan kablo ile boğduk. Öldüğünden emin olduktan sonra cesedi çuvala koyarak ilk eşimin yeğeninin kamyonuyla Bozkır ilçesi bağlı Taşbaşı Mahallesi’nde dağlık alana gömdük” şeklinde itirafta bulunduğu öne sürüldü.

KEMİK PARÇALARI ÇIKARTILDI

Konya Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şüphelerden Kadir B.'yi Necati Keleş'in cansız bedenini gömdükleri Bozkır ilçesindeki Taşbaşı Mahallesi’ndeki dağlık alana götürdü. Kadir B., cumhuriyet savcısına olayı anlatarak cesedi attıkları kuyuyu gösterdi.

Şüpheliler tarafından kuyuya atılan Necati Keleş'in cansız bedeni gömüldüğü yerden kepçe yardımıyla kazılarak çıkartıldı. Necati Keleş'e ait olduğu belirlenen çuvalın içerisindeki kemik parçaları çıktı.

Necati Keleş'e ait olduğu belirlenen kemik parçalarının el kısmında da Sebahat yazılı yüzük çıktı. Kemik parçaları otopsi yapılmak üzere Konya Numune Hastanesi morguna götürüldü.

BOŞANMA DAVASI AÇMIŞ

Diğer taraftan Necati Keleş’in 2004 yılının son aylarında evlendikleri sırada babasının mal varlığını karısı Sebahat'in üzerine yaptığı öğrenildi. 10 ay sonra Sebahat B., cinayetten 12 gün önce 7 Kasım 2005 yılında kocası Necati Keleş'e şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanma davası açtığı ve bir süre sonra evden ayrılarak Çumra ilçesinde ayrı eve taşınarak orada yaşamaya başladığı belirtildi.

Bu sebeple Necati Keleş'in karısına verdiği mal varlığını da geri istediği öğrenildi. Olayla ilgili gözaltına alınan Sebahat B., Mustafa Y., Kadir B. ve H.B., emniyetteki işlemlerinin ardından Çumra Adliyesine sevk edildi. Cinayet zanlılarından Sebahat B. adliyeye gidişi sırasında gazetecilerin “Neden öldürdünüz?” sorusuna “Ben öldürmedim” diyerek cevap verdi.

3’Ü TUTUKLANDI, 1’İ SERBEST

Konya’da 15 yıldır kayıp olarak aranırken, öldürülüp gömüldüğü ortaya çıkan Necati Keleş’in (46), kendisine boşanma davası açan eşi Sebahat Bilici (47) tarafından kahvesine uyku ilacı konulup, uyutulduğu, kayınbiraderi Mustafa Yeşil (44) ve eşinin akrabası Kadir Bakır (41) tarafından kabloyla boğulduğu belirlendi.

Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen Sebahat Bilici, kardeşi Mustafa Yeşil ve akrabası Kadir Bakır çıkarıldığı mahkemece ‘Tasarlayarak adam öldürme’ suçundan tutuklanırken, Keleş’in üvey oğlu Hüseyin Bilici (31) savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. (İHA/DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...