Kumar oynayanlar böyle yakalandı: Beyler polis!

Esenyurt’ta kapalı gibi görünen ve daha önce mühürlenen kahvehanenin gizli bölmesinde kumar oynayan 8 kişi polis ekipleri tarafından ilginç bir yöntemle tespit edildi. Kapıyı açmayan şahısları binanın arkasına dolaşarak havalandırma boşluğundan tespit eden polis 8 kişiye toplam 25 bin 200 lira ceza yazdı.

Corona virüsü tedbirleri kapsamında aralarında kahvehanelerinde olduğu bazı işyerlerinin geçici süreyle kapatılmasına karar verilmişti. Tedbir kapsamında Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri kurallara uymayan ve yasa dışı faaliyet gösteren işyeri ve mekanlara denetimlerini sürdürüyor. Ekipler, İstiklal Mahallesi'nde bir kıraathanenin yasağa rağmen açık olduğu ve içeride kumar oynatıldığı ihbarını aldı.

GİZLİ BÖLMEDE KUMAR

Söz konusu kıraathaneye giden ekip, iş yerinin kapısını defalarca çaldı. Çağrılarına yanıt bulamayan polis iş yerinin arkasından dolaşarak havalandırma deliğinden içeriye bakıldığında içerideki kişilerin olduğu gördü. Polisin “beyler polis” çağrısı ile kapı içeridekiler tarafından açıldı.

(FOTO:İHA)

O sırada kumarhanede bulunan 8 kişiye Hıfzıssıhha Kanunu'na muhalefetten toplam 25 bin 200 lira ceza yazıldı. İş yeri sahibi Y.E. ise işlemleri yapılmak üzere gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

İLK KEZ DEĞİL

İhbar üzerine olay yerine çağrılan Esenyurt Belediyesi Zabıta ekipleri de işyerinin daha önce mühürlendiğini ve mührün bozulduğunu tespit etti. Kıraathane faaliyetinden men edildi. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Emniyet Esenyurt Polis söz
Loading...