Sözcü Plus Giriş

Kapalıçarşı’nın açılış tarihi belli oldu

Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş, İstanbul'un simge yapılarından olan tarihi çarşının 1 Haziran'da açılacağını açıkladı.

Sozcu.com.tr
13:05 -
Kapalıçarşı’nın açılış tarihi belli oldu

Corona virüsü tedbirleri kapsamında önce girişleri iki kapıyla sınırlandırılan Kapalıçarşı, 24 Mart tarihinde tamamen kapatılmıştı.

İstanbul’un simge yapılarından olan çarşının 1 Haziran’da açılacağı öğrenildi. Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş, bir basın toplantısı düzenleyerek, şunları söyledi:

* Çarşımızın açılma tarihi yönetim kurulu kararımızla 1 Haziran’dır. Bugüne kadar iki kapımız Kılıççılar ve Mercan açıktı. Buradan iş yapmak isteyen esnaflarımız girdiler. 1 Haziran tarihinde kapılarımızın 21'ini birden açmayacağız. 10'unu 11'ini açacağız. Kontrollü bir şekilde ziyaretçilerimizi almaya başlayacağız.

YEDİ KİŞİ VEFAT ETTİ

* Kapalıçarşı'da bugüne kadar 7 kişi vefat etti. Bunun dışında basındaki spekülasyonların hiçbiri doğru değildir. Bunların da isimleri, adresleri bende. Bunun dışında akrabalarından olan, dışarıda olan, başka sebeplerle olan bin türlü tevatür var.

Son güncelleme: 15:53 08.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more