Sözcü Plus Giriş

Çarşaf giyerek kuyumcu soymaya çalıştı!

Erzincan'da, kara çarşaf giyerek kuyumcuya giren silahlı soyguncu ile kuyumcu arasında yaşanan mücadelenin güvenlik kamera görüntüsü ortaya çıktı. Soyguncunun, üzerindeki çarşaf nedeniyle belindeki silahı çıkarabilmek için uzun süre uğraşması dikkati çekti. Bu sırada soyguncu ile kuyumcunun dakikalar süren mücadelesi saniye saniye görüntülendi.

23:45 -

Akşam saatlerinde Fevzipaşa Caddesi´nde Mesut Yıldırım’a ait kuyumcu dükkanında meydana gelen olayda, şüpheli Nedim D., tanınmamak için kara çarşaf giyip, kuyumcu dükkanına girerek silahlı soyguna kalkıştı.

Kuyumcunun güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde bir anda içeri giren soygun şüphelisi, dükkan sahibini oyalarken belinde bulunan silahı çıkarmaya çalışıyor.

Ancak, çarşaf nedeniyle bir türlü silaha ulaşamayan soyguncu bir anda tezgahın arkasında bulunan kuyumcunun üzerine yürüyerek silahını kafasına dayıyor.

BİR ANLIK REFLEKSİ İLE SİLAHLI SOYGUNCUYU YERE SAVURDU

Görüntülerde kuyumcu Mesut Yıldırım bir anlık refleksi ile soyguncuyu savuşturuyor ve vurduğu darbe ile geri geri yere yuvarlanmasına yol açıyor.

Yerdeki soyguncunun üzerine çıkan kuyumcu daha sonra darbelerine devam ediyor. Dakikalar süren boğuşma dükkanın diğer köşesinde devam ederken, kuyumcu ve çarşaflı soyguncu koltukların üzerinde birbirleriyle mücadele etmeye devam ediyor.

İHA

ARBEDE GÜVENLİK KAMERASINDA

Bu sırada yan tarafta bulunan bir esnaf gürültülerin üzerine dükkana girince olayın şoku ile ne yapacağına önce karar veremiyor.

Boğuşma sırasında bir fırsatını bulan soyguncu, dükkandan dışarı çıkıyor. Ancak peşini bırakmayan kuyumcu Mesut Yıldırım, yardıma koşan diğer esnaf ve vatandaşlarla birlikte dükkanın önünde yakaladığı soyguncuyu etkisiz hale getiriyor.

Bölgede devriye gezen polisin kısa sürede olay yerine gelmesi ile birlikte soyguncu gözaltına alındı. Ardından çok sayıda polis olay yerine gelerek inceleme başlattı.

İHA

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Erzincan Valiliği tarafından yapılan açıklamada, şüpheli Nedim D., hakkında silahlı yağma, kasten yaralama suçlarından tahkikat başlatıldığı belirtildi. Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

* Olay sonrası Nedim D. isimli şüpheli şahsın yanında getirdiği çanta içerisinde yapılan aramada; 2 adet plastik kelepçe, 1 adet içeriği bilinmeyen sıvı sprey, 1 adet tamir bandı, 2 adet market poşeti ile soygunda kullandığı 1 adet tabanca ile 1 adet sopa da ele geçirilmiştir.

Olayın ardından gözaltına alınan Nedim D. isimli şüpheli şahıs hakkında, `Silahlı Yağma´, `Kasten Yaralama´, `6136 SKM´ ve `Mala Zarar Verme´ suçlarından tahkikat başlatılmıştır. (DHA-İHA)

İLGİLİ HABERSoygunu engellemek isteyen vatandaş hırsızlar tarafından vurulduSoygunu engellemek isteyen vatandaş hırsızlar tarafından vuruldu
Son güncelleme: 07:41 22.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more