Karaman’da 65 yaş ve üstü için toplu ulaşım kısıtlaması

Karaman Valiliği corona virüs tedbirleri kapsamında alınan yeni kararları açıkladı. Buna göre kentte 65 yaş ve üstü vatandaşların saat 07:30-10.00 ile 16:00-20.00 arasında şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmaları yasaklandı.

Karaman’da 65 yaş ve üstü için toplu ulaşım kısıtlaması

Karaman İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Mehmet Alpaslan Işık Başkanlığında, Valilik toplantı salonunda toplandı. Valilik, toplantının ardından kentte alınan yeni kararları duyurdu.

 65 YAŞ ÜSTÜNE TOPLU ULAŞIM KISITLAMASI

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla saat 07:30-10.00 ile 16:00-20.00 arasında şehir içi toplu taşıma araçlarına (belediye otobüsü, dolmuş) alınmamasına, oy birliği ile karar verilmiştir”

Zonguldak'ta 65 yaş üstüne yeni kısıtlamalar İlginizi Çekebilir Zonguldak'ta 65 yaş üstüne yeni kısıtlamalar TTB: 65 yaşa yönelik bütün kısıtlamalar ivedi olarak kaldırılmalı İlginizi Çekebilir TTB: 65 yaşa yönelik bütün kısıtlamalar ivedi olarak kaldırılmalı Sağlık Bakanlığı'nın raporunda dikkat çeken yaş aralıkları İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanlığı'nın raporunda dikkat çeken yaş aralıkları

 

Corona hastane Karaman Ölüm pazar Sağlık Sağlık Bakanlığı Zonguldak