Kartal Belediyesi kapı kapı dolaştı, yardımları dağıttı

Kartal Belediyesi, ekonomik ve sosyal durumları nedeniyle düzenli nakdi yardım alan 65 yaş üstü vatandaşların ödemelerini evlerinde yaptı.

Kartal Belediyesi kapı kapı dolaştı, yardımları dağıttı

Kartal Belediyesi Komşu İletişim Merkezi tarafından tek tek aranarak bilgilendirilen vatandaşlar, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli ve bir zabıtadan oluşan ekip tarafından adreslerinde ziyaret edilerek, ödemelerini elden aldı.

BİN 590 AİLEYE, 2 MİLYON TL NAKDİ YARDIM

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kartal’da düzenli nakdi sosyal yardım alan bin 147 vatandaş ve 443 asker ailesinden, yaşı 65’in üzerinde olan 140 vatandaş ve asker yakını 6 aileye sosyal yardım ödemeleri kapalı zarflar içinde ve kendi adreslerinde yapılırken, diğer vatandaşların yardımları da banka hesaplarına yatırıldı. Böylece Kartal Belediyesi, bin 590 aileye 2 milyon TL sosyal yardım yapılmış oldu. Risk grubunda olmaları nedeniyle dışarı çıkmamaları gereken vatandaşlar Kartal Belediye Başkan Gökhan Yüksel’e teşekkür etti.

Belediye Başkanı Yüksel, yapılan çalışmaya ilişkin, ”Belediyemizden daha önce de düzenli olarak nakdi yardım alan komşularımızdan 65 yaş üzerinde olanların nakit sıkıntısı yaşamaması amacıyla ekiplerimiz tam kadro görev başındadır. Yaş almış değerlerimiz, bu süreçte sadece sağlıklarını düşünsün, geri kalan konularda herhangi bir endişe yaşamasın diye ekiplerimiz tek tek adreslere giderek nakdi yardımlarını komşularımıza ulaştırıyor. Bunun dışında dezenfekte ve gıda ihtiyaçları noktasında da komşularımıza bir telefon mesafesindeyiz. Komşularımızdan tek isteğimiz hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaları, sağlıklarını riske atacak durumlardan kaçınmalarıdır.” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...