Kasım celbi ne zaman terhis olacak? 2020/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

TSK, corona virüs salgını nedeniyle terhis işlemlerinin ertelendiğini açıklaması nedeniyle Kasım 2019 celbi ile askere gidenler kışlada kalmaya devam ediyor. Aynı sebeple askere alımlar da ertelendi. Peki Kasım celbi ne zaman terhis olacak? 2020/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Kasım celbi ne zaman terhis olacak? 2020/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

2020/2 askerlik yerlerini öğrenmeyi ve Kasım celbi ile silah atlına alınanlar terhis edilmeyi heyecanla beklerken MSB tarafından işlemlerin ertelenmesine karar verilmişti.

TERHİSLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Kasım 2019’da TSK tarafından silahaltına alınan vatandaşların hizmet süresi 1 ay daha uzatıldı. Kararın Nisan ayının ikinci haftasında alınmasından yola çıkarak terhislerin Mayıs’ın ikinci haftasında başlaması bekleniyor.

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2000/2 askerlik yerlerinin ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. Konuya dair bir ay içinde bir açıklama yapılması bekleniyor.

ASKERLİK UZADI MI?

Toplantının ardından açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şunları söyledi:

*53 bin yükümlü gencimizin silah altına alınmasının ertelenmesinin, birliklere yeni er gelmeyeceği için de Kasım 2019 celp döneminde silah altına alınanların hizmet süresinin bir ay uzatılmasının ve bir ay sonra konunun yeniden incelenmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
askerlik Corona TSK
Loading...