Kavuran sıcaklar hafifledi! Hava durumu nasıl olacak?

Geçtiğimiz haftalarda yurdun büyük kısmını kavuran sıcaklar geride kaldı ve hava sıcaklıkları son günlerde mevsim normallerinde seyrediyor. Meteoroloji'nin son tahminlerine göre birçok bölgede yağışlar da kendini gösterecek. İşte güncel hava durumu tahminleri...

Kavuran sıcaklar hafifledi! Hava durumu nasıl olacak?

Birçok şehirde aşırı sıcaklara neden olan sıcak hava dalgası hafifledi ve Türkiye’de sıcaklıklar mevsim normallerine indi. Meteoroloji yerel sağanaklar konusunda uyardı.

YEREL SAĞANAKLARA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin, Kars, Ardahan, Sakarya ve Bursa’nın Yenişehir ilçesinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR DÜŞTÜ

Hava sıcakıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...