Kayıp Derya her yerde aranıyor

Bursa'nın Kestel ilçesinde beş kişinin yaşamını yitirdiği sel felaketinde kaybolan Derya Bilen’i arama çalışmaları, dördüncü günde de sürüyor. Yaşamını yitiren dört yakınının cansız bedenlerinin bulunduğu bölgede yoğunlaştırılan Derya Bilen'i arama çalışmalarında, kadavra köpekleri de kullanılıyor.

Kayıp Derya her yerde aranıyor

Bursa’da Kestel’in Dudaklı ve Kayacık köylerinde etkili olan selde kaybolan Derya Bilen’in arama çalışmalarında kadavra köpeklerinin tepki verdiği Narlıdere mevkiindeki bend içindeki sular pompalar ile çekildi. Ekipler, çamur tabakasına yoğunlaştı. Biriken çamur tabakası kepçeler ile dışarı aktarılıyor.

FOTO: DHA

DERE KANALLAR İLE NİLÜFER NEHRİ’NE KADAR UZANIYOR

Sözcü’nün yetkililerden edindiği bilgiye göre; Kayacık Köyü’nün son noktasında bulunan dere yatağındaki bentin kapakları açılarak içindeki su boşaltıldı. Kalan su ise BUSKİ’ tarafından pompa yardımı ile boşaltıldı.

Ortaya çıkan balçık BUSKİ’nin kepçesiyle dışarıya aktarılıyor. Bent içinde ki zeminde araştırılıyor. Dere yatağının uzunluğu 2 kilometre. Derenin bitiminden sonra kanal başlıyor. Ovayı boydan boya bölüyor. Nilüfer nehri Panayır Köyü altında birleşiyor. Arama kurtarma ekipleri o bölgelere doğru sağlı sollu faaliyet yürütüyor. Şuan Serme ve Barak Köyü civarlarına varıldığı öğrenildi.

FOTO: SÖZCÜ

KARDEŞİNİN YARDIM İSTEDİĞİ O ANIN GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Sel felaketinin yaşandığı Kayacık Köyü’nde yoldan geçen Kenan Kılıçaslan’ın Ahmet Bilen’in kardeşi İlhan Bilen ile karşılaştığı o anların görüntüsü ortraya çıktı. O sırada sel felaketini cep telefonu ile kaydeden Kılıçaslan’ın otomobilini durduran ve ağladığı görülen İlhan Bilen’in, Kılıçaslan’a seslenerek, “Jandarmayı ara su; Ahmet ağabeyimi, annemi, yengemi hepsini götürdü” dediği görülüyor.

 

 

Kayıp Derya'yı arama çalışmaları tekrar başladı İlginizi Çekebilir Kayıp Derya'yı arama çalışmaları tekrar başladı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...