Sözcü Plus Giriş

Kayıp Gülistan’ın ablası: İntihar ettiyse erkek arkadaşı biliyordur

Tunceli’de 12 gündür haber alınamayan Gülistan Doku’yu arama çalışmaları devam ediyor. Olay yerinde çalışmayı takip eden aileden abla Aygül Doku, "Gülistan intihar ettiyse erkek arkadaşı biliyor. Sayın Cumhurbaşkanımdan bunu istiyorum. O çocuk Gülistan’ın suya atlayıp atlamayacağını da biliyor" diye konuştu.

Güncellenme: 23:07, 16/01/2020

5 Ocak'tan itibaren haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmaları valilik koordinesinde devam ediyor.

Kaldığı yurtta intihar mektubu, arama çalışmasının olduğu Uzunçayır Baraj Gölü Dinar Köprüsü mevki’inde su altında ismi yazılı reçete, notlar ve arkadaşından aldığı makas bulunan Gülistan'ın bulunması için son görüldüğü yerde Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekibi, AFAD, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği'ne bağlı dalgıç polisler ve Özel Harekat Timlerinin katılımıyla sürüyor.

DALIŞ EKİPLERİ DE ARIYOR

Çalışmalar kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri su altı görüntüleme cihazlarıyla arama yaparken, dalgıç polisler de dalış gerçekleştiriyor. AFAD ve jandarmanın da kıyı taraması yaptığı çalışmaları Gülistan'ın Annesi Bedriye, Ablası Aygül ve çok sayıda yakını da takip ediyor.

Gülistan Doku'nun kaybolduğu 5 Ocak günü 16.26'daki 4 saniyelik telefon sinyalinin HTS ve BTK tarafından yapılan incelemede ayrıldığı erkek arkadaşı Zaynal Abakarov tarafından yapılan aramanın telesekretere düşmesiyle gerçekleştiği öğrenildi.

YÜZDE 95 BURADA DİYORLAR

On iki gündür kardeşinden haber alamadıklarını anımsatan Abla Aygül Doku, “Nereye gidiyorsam savcılık olsun emniyet olsun hepsi teknik olarak Gülistan'ın bu suda olduğunu söylüyorlar. 12 gündür 7'şer kişiden oluşan 4 ekip çalışma yapıyor. Madem kardeşim bu sudaysa cesedini istiyorum. Hepimiz her gün ölüyoruz. Kardeşimin cesedi bulunsun ben de evet, Gülistan'ım ölmüş deyip alıp eve götüreyim. Yüzde 95 burada diyorlar”diye konuştu.

Abla Aygül Doku

“MEKTUP BİR ŞAKAYMIŞ”

Gülistan'ın kaldığı yurt odasında bulunan mektubun şakadan kaynaklı bir not olduğunu dile getiren abla Doku, “Eşyalarını almaya gittiğimde o notu buldum. Önce gerçek bir mektup olduğunu zannederek ağladım. Sonra çok samimi bir arkadaşı bana notu geçen yıl birlikte hazırladıkları bir şaka olduğunu söyledi”ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirTunceli'de kayıp Gülistan'ın son görüntüleri ortaya çıktıTunceli'de kayıp Gülistan'ın son görüntüleri ortaya çıktı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SESLENDİ

Şu ana kadar kardeşine ait bulgu olarak bir makas gösterildiğini dile getiren Aygül Doku, şu ifadeleri kullandı;

*Sorduğumuzda Gülistan'ın makası da olabilir herhangi bir makas da olabilir deniliyor. Arkadaşlarının hepsiyle görüştüm. Gülistan çocukla buluştuktan sonra o Gülistan'a ne söylüyor bilmiyorum.

*Sayın Cumhurbaşkanımdan da bunu istiyorum. O çocuk Gülistan'ın suya atlayıp atlamayacağını da biliyor. Eğer o çocuk Gülistan'a kötü bir şey söylemişse bilir.

*On dakika önce arkadaşını arayıp akşam buluşalım diyor, hocasını arayıp bugün çocuk bakmaya gelemeyeceğim sınava çalışmaya gideceğim diyor. Ve benim kardeşimin odasında KPSS kitapları çıktı.

*İntihar etmek isteyen biri KPSS kitabı alır mı. Eğer intihar etmişse o çocuk yine bunu biliyor. Kardeşimi kaybolmadan iki gün önce aradım ne yapıyorsun dedim finallere çalışıyorum dedi

Savcılık ve valiliğin kendilerine Zaynal Abakarov'un gözetim ve denetimleri altında olduğunu ileri süren Doku, kardeşinin bulunmasını istedi.

İlginizi ÇekebilirKayıp Gülistan'ın odasında 10 gün sonra intihar mektubu bulunduKayıp Gülistan'ın odasında 10 gün sonra intihar mektubu bulundu

ALANYA’YA GİTMİŞ

Öte yandan Gülistan Doku’nun 2 ay önce ayrıldığı erkek arkadaşı, Rusya vatandaşı Z.A.’nın üvey babası E.Y.’nin polis memuru olduğu, genç kızın kaybolmasının ardından görev yaptığı Tunceli Emniyet Müdürlüğü’nden izin alıp, ailesiyle birlikte daha önce görev yaptığı Alanya’ya gittiği öğrenildi. (İHA/DHA)

Yayınlanma Tarihi:22:03,