Kaymakamlık duyurdu: 254 kişi karantina altına alındı!

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde 36 kişide corona virüsü vakası olduğu tespit edilirken 254 kişinin evlerinde karantina altında tutulduğu öğrenildi.

Kaymakamlık duyurdu: 254 kişi karantina altına alındı!

Bozdoğan Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* Kovid-19 salgını ilçemizde etkin bir biçimde etkisini sürdürmekte olup 24 Ağustos 2020 tarihi itibariyle ilçemiz merkezinde 3, Altıntaş Mahallesinde 16, Tütüncüler Mahallesinde 14, Kamışlar, Yazıkent ve Güneyyaka Mahallelerinde ise 1' er vaka olmak üzere toplam 36 Covid 19 vakası tespit edilmiş olup bu kişiler ile temaslı olması sebebiyle evlerinde karantina altına alınmış 254 vatandaşımız bulunmaktadır.

* Salgının ilçemiz Altıntaş ve Tütüncüler Mahalleri 23 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 14 gün süre karantina altına alınmış olup, 14 gün süre ile bu mahallelerimize giriş çıkışlar kısıtlanmıştır.

* Salgının ilçemizde daha da yayılmaması için alınan önlemlere ve belirlenen kurallara titizlikle uyulması, uymayanların uyarılıp kolluk birimlerine ihbar edilmesi büyük önem arz etmektedir.

* İlçe halkı olarak hepimizin üzerimize düşen sorumluluğun bilinci içerisinde davranacağınıza inanıyorum. Lütfen, alınan tedbirlere ve kurallara uyalım. Maskesiz dışarı çıkmayalım.

* Dışarıdaki tüm ilişkilerimizde sosyal mesafe kuralına uyalım ve koruyalım. El hijyenine ve temizliğine hassasiyetle dikkat edelim. İHA

Hastanede corona skandalı! İlginizi Çekebilir Hastanede corona skandalı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aydın Corona Covid-19 hastane Kadın Sağlık Şanlıurfa
Loading...