Kayseri’deki hortum paniğe yol açtı

Kayseri'de Erciyes Dağı'nın yakınlarındaki Tekir Göleti'nde hortum oluştu. Bulutların arasından gölete inerek suyu yukarı kaldıran hortumu gören vatandaşlar panik yaşadı. O anları cep telefonu kamerasına kaydeden Eyüpcan Arıkan, ''9 yıldır Kayseri Erciyes'te çalışıyorum. ilk defa böyle bir ana tanıklık ettim. Önce gök gürültüsü işittik ardından hortum çıktı. Hortum suyu gökyüzüne kaldırınca muhteşem bir göründü oluştu'' dedi.

Kayseri’de Erciyes Dağı’nın yakınlarındaki Tekir Göleti’nde sabah saatlerinde hortum oluştu. Bulutların arasından gölete inen ve 15 dakika süren hortumu gören vatandaşlar panik yaşadı.

Hortumun oluşma anını cep telefonuyla kaydeden Eyüpcan Arıkan, ”9 yıldır Erciyes Kayak Merkezi’nde teleferik bakımında çalışıyorum. İlk defa böyle bir ana tanıklık ettim. Sabah saatlerinde önce gökgürültüsü işittik ardından göletin üzerinde hortumun oluştuğunu gördük. Çevrede bulunan herkes şaşkınlık içinde cep telefonu ile o anları kayıt altına aldı” dedi.

 ”ZARARA YOL AÇMADI”

Hortumun gölet üzerinde meydana gelmesinden dolayı herhangi bir zarara yol açmadığını belirten Arıkan, ”Hortum gölet yüzeyindeki suyu gökyüzüne doğru kaldırınca muhteşem bir görüntü oluştu. Suyun yüzeyinde gerçekleşmesinden dolayı da çevreye zarar vermedi. Hortum 15 dakika sonra ortadan kayboldu” ifadelerine yer verdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...