Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dava

FETÖ'nün siyasi ayağı polemiğinde karşılıklı davalar... CHP Genel Başkanı kendisine 500 bin TL'lik dava açan Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında 5 kuruşluk karşı dava açtı.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dava

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen salı günkü grup toplantısında FETÖ'nün siyasi ayağına ilişkin bir konuşma yapmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarıyla ilgili partililere hitaben yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Devletin kozmik odasını FETÖ unsurlarına kim açtı? Bir kişinin talimatı ile açıldı; Recep Tayyip Erdoğan. Devletin namusunu terör unsurlarına açan FETÖ'nün siyasi ayağıdır! Devletin sırlarını, kozmik odayı bir talimatla açtırmak vatan hainliği değil midir? FETÖ'nün siyasi ayağı aynı zamanda BOP'un Eşbaşkanı olan kişidir.”

ERDOĞAN 500 BİN LİRA İSTİYOR

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri üzerine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 500 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Kılıçdaroğlu ise CHP lideri ise iddialarına bir gün sonra grup toplantısında yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 5 kuruşluk dava açtı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na hitaben şunları söylemişti:

“Bu şahıs son günlerde FETÖ'nün siyasi ayağı diye esip gürlemeye başladı. Kılıçdaroğlu bize çamur atmaya çalışırken elinde çamurla yakalanmıştır. FETÖ'nün en önemli siyasi ayağı bizatihi Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi ve ekibidir.”

“FETÖ'yü suç örgütü olarak ilan eden ve o MGK kararının altında imzası olan benim. Baykal'ın yerine Kılıçdaroğlu'nun gelmesiyle CHP bu işin tam göbeğine yerleşmiştir. Seni oraya getiren FETÖ. Baykal'a kaset kumpasının savcısı FETÖ'den ihraç edildi.”


KILIÇDAROĞLU’NUN AVUKATI DİLEKÇEYİ VERDİ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik tarafından Ankara 19. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde verilen dilekçede, Kılıçdaroğlu’nun “FETÖ’nün siyasi ayağı Erdoğan’dır” açıklamasına ilişkin ispat haklarını da kullanacakları belirtildi.

Kılıçdaroğlu’nun; İlker Başbuğ, Işık Koşaner, Abdüllatif Şener, Kadir Özbek, Ali Suat Ertosun, İlhan Cihaner ve Celal Ülgen’i tanık olarak gösterdiği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık tazminat davası İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık tazminat davası

 

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na FETÖ'nün siyasi ayağı yanıtı İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na FETÖ'nün siyasi ayağı yanıtı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...