Kirazlıyayla’da mahkeme yürütmeyi durdurdu, tel örgülerin ardından zafer çığlıkları atıldı

Bursa'nın Kirazlıyayla köyünde yapılmak istenen Çinko-Kurşun-Bakır Zenginleştirme Tesisi ve Atık Barajı Projesi'ne karşı çıkan halkın zaferi... Proje için bilirkişinin şirket için aldığı ÇED raporunun teknik olarak yeterli olmadığı kararının ardından bugün bir müjdeli haber de Bursa 3'üncü İdare Mahkemesi'nden geldi. Mahkeme, maden şirketinin Orman Kesimi İzinlerine yürütmeyi durdurma kararı verdi. Jandarma, şirket çalışanlarını tahliye etmek için maden sahasına giderken haberi alan Kirazlıyaylalılar maden alanına koşup tel örgülerin ardından tezahüratlar yaptı.

Bursa’nın Kirazlıyayla köyünde yapılmak istenen Çinko-Kurşun-Bakır Zenginleştirme Tesisi ve Atık Barajı Projesi için bilirkişi, Meyra Madencilik’in Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan aldığı ÇED raporunun teknik olarak yeterli olmadığına karar vermişti.

Bugün bir müjdeli haber de Bursa 3’üncü İdare Mahkemesi’nden geldi.

HABERİ ALAN KÖYLÜ ALANA KOŞTU 

Mahkeme, şirketin Orman İzinlerine yürütmeyi durdurma kararı verdi. Jandarma ile birlikte maden sahasına giden Kirazlıyaylalılar, tel örgülerin ardından şirket çalışanlarının dışarı çıkarılmalarını izleyerek “Zafer bizim” diyerek sevinç naraları attılar.

Kirazlıyaylalıların ÇED zaferi! Maden yapılmayacak! İlginizi Çekebilir Kirazlıyaylalıların ÇED zaferi! Maden yapılmayacak!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...