Sözcü Plus Giriş

Kırklareli Valiliği’nden “5 helikopterden virüsü yok edecek sprey sıkılacak” paylaşımlarına tepki

Kırklareli Valiliği, sosyal medyadan ve mesajlaşma programlarından yayılan corona virüsünü yok etmek için 5 helikopterden sprey sıkılacağı paylaşımlarına tepki gösterdi. Paylaşımların asılsız ve gerçeği yansıtmadığını kaydeden Valilik, paniğe ve endişeye yol açan paylaşımlara itibar edilmemesi çağrısında bulundu.

10:08 -
Kırklareli Valiliği’nden “5 helikopterden virüsü yok edecek sprey sıkılacak” paylaşımlarına tepki

Kırklareli Valiliği, “5 helikopter sprey ile dezenfektan sıkacak” paylaşımlarını yalanladı.

Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklama şu şekilde:

* Küresel bir salgın haline gelen ve dünyada hızla yayılan korona virüs (Kovid-19) salgını ile ilgili gerçeği yansıtmayan, asılsız, paniğe ve endişeye yol açacak tüm haber ve sosyal medya paylaşımları için ‘halk arasında endişe, korku ve panik oluşturmak’ suçu kapsamında kanuni yaptırım uygulanmaları için çalışmalar yapıldığı daha önce belirtilmişti.

SOSYAL MEDYA VE MESAJLA

* Sosyal medya ve mesajlaşma programları üzerinden yayılan ‘korona virüsü yok etmek için bu akşam saat 23.30'da kimse dışarı çıkmasın, kapı penceresini kapatsın, havadaki 5 helikopter sprey ile dezenfektan sıkacak’ yönündeki paylaşımlar asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır.

* Gerçeği yansıtmayan, asılsız, paniğe ve endişeye yol açan paylaşımlara itibar etmemekle birlikte, tüm açıklamaları Kırklareli Valiliği web sitemizden takip edebilirsiniz.

Son güncelleme: 10:10 26.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more