Sözcü Plus Giriş

KKTC Ekonomik Örgütler Platformu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup

KKTC Ekonomik Örgütler Platformu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ekonomik durumlarıyla ilgili mektup yazdı. Mektupta, corona virüsü sonrasındaki durumda Türkiye'nin, KKTC'nin var olma mücadelesinde katkısının büyük olacağına işaret edildi. KKTC'de hiçbir çalışanın işten çıkarılmaması ve işsizler ordusu yaratılmaması için Türkiye Cumhuriyeti devletinin geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da desteğini esirgemeyeceğine inanıldığı belirtildi.

Hayati ARIGAN
17:17 -
KKTC Ekonomik Örgütler Platformu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup

Türkiye Cumhuriyeti devletinin corona virüsü salgınına yönelik almış olduğu ekonomik tedbirleri takdir ve gıptayla izlediklerini belirten KKTC Ekonomik Örgütler Platformu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak Türkiye’nin her zamanki gibi bu süreçte de kendilerine destek olmasını istedi.

“VAR OLMA MÜCADELESİNE KATKISI BÜYÜK OLACAKTIR”

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği ve Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’nin ortak hazırladığı mektupta şu ifadelere yer verildi:

* Bu zorlu süreçte büyük Türk devletinin başarı ile çıkacağına olan inancımız tamdır.

* Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin ayrılmaz bir parçası olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kıbrıs Türk toplumu, bu süreçte vermekte olduğu ekonomik var olma mücadelesinde anavatanı Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte hareket ederek, bu zorlu süreçten en az hasarla çıkacaktır.

* Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hükümetinin Türkiye Cumhuriyeti'nde uygulanan Ekonomik İstikrar Kalkanı kararlarının benzerini uygulanması sürecinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hükümetine destek vermesi hayati önem taşımaktadır.

* Bu tedbirlerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin var olma mücadelesine katkısı büyük olacaktır.

* Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ekonomik Örgütler Platformu olarak, iş yerlerinin sürekliliği ve istihdamın devamlılığı temel amacımızdır.

* Hiçbir çalışanımızın işten çıkarılmaması ve işsizler ordusu yaratılmaması için Türkiye Cumhuriyeti devletinin geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da yanımızda olacağına tüm kalbi duygularımızla inanmaktayız. Saygılarımızla.

Son güncelleme: 19:34 26.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more