Kocasının mezarında yasak aşkı itiraf etmişti, 5 aydır kayıp

İstanbul Ümraniye'de  ağabeyi Hasan Akman'ı öldüren Ecevit Akman, ifadesinde, cinayeti ilişkisi olduğunu iddia ettiği yengesi A. Akman ile planladıklarını söylemişti. Eşinin ölümüne neden olduğunu itiraf ettiği görüntüleri ortaya çıkan A. Akman ise, 5 aydır kayıp.

Kocasının mezarında yasak aşkı itiraf etmişti, 5 aydır kayıp

Ümraniye Cemil Meriç Mahallesi´nde 20 Haziran günü meydana gelen olayda, 41 yaşındaki Hasan Akman, kardeşi Ecevit Akman tarafından silahla vurularak öldürülmüştü.

Olaydan sonra Ecevit Akman çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Hasan Akman´ın defnedilmesinin ardından eşi A. Akman´ın mezar başında cinayeti itiraf ettiği anlar ise cep telefonuyla kaydedilmişti.

Olaydan sonra savcıya ifade veren A. Akman, “Planı beraber yaptık ama sonrasında ben vazgeçtim” demişti. Savcılık ifadesinin ardından mahkemeye sevkedilen A. Akman, denetimli serbestlik hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı.

YAKLAŞIK 5 AYDIR KAYIP

Denetimli serbestlik hükümleri gereği polis merkezine imza vermesi gereken A. Akman´ın o günden beri imza vermeye gitmediği öğrenildi. Yaklaşık 5 aydır kayıp olan A. Akman´ın nerede olduğu ise bilinmiyor. A. Akman´ın 29 Haziran 2020 günü Anadolu Adliyesi´nde ifade verirken verdiği cep numarasının da kullanım dışı olduğu öğrenildi.

İLİŞKİYE GİRERKEN VİDEO ÇEKMİŞ

Yengesinin kayıp olduğunu daha önce de dile getiren Hasan Akman’ın ağabeyi Mehmet Akman, olayla ilgili şunları söylemişti:

* Geçtiğimiz mayıs ayında corona virüsü nedeniyle kardeşim cezaevinden çıktı. Ancak bu süreçte gelinimiz A., diğer kardeşim Ecevit ile birlikte olmuş. Onu da sonrasında öğrendik.

* Hatta Ecevit ile beraber olduğunda bunu cep telefonuyla videoya da çekmiş. Sonrasında Hasan cezaevinden çıkınca kardeşim Ecevit’i sürekli olarak o görüntüleri kocasına izletmekle tehdit etmiş.

* Hatta birlikteliklerinden çocuk da aldırmışlar. Hepsini Hasan öldürüldükten sonra öğrendik. Bir gün mezara ziyarete gideceğini söyledi. Yeğenim de gizlice takip ediyor. Sonra onu cep telefonuyla kayıt altına alıyor.

* Gelinimiz A., vicdan azabı çekiyor ve kocası Hasan’ın mezarı başında cinayeti itiraf etmiş. O görüntüleri izledikten sonra tek bir tokat bile atmadan savcılığa götürdüm. Orada da itiraf etti. Mahkemeye sevk edildi. Denetimli serbestlikle serbest kaldı. Ancak imza atmaya gitmiyor. Şu an kayıp.

AİLESİ BİZİ REDDETTİ

Öte yandan DHA muhabirinin ulaştığı A. Akman´ın ailesi ise, “A., bizi ailelikten reddetmiş. Hatta savcılığa bile o konuda ifade vermiş” diye konuştular.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çocuk Corona denetimli serbestlik istanbul Polis Tokat
Loading...