Konya’da bir kişi Corona şüphesiyle polis tarafından yakalanıp hastaneye getirildi!

Konya'da Meram Tıp Fakültesi'ne giderek yakın tarihte Güney Kore'den geldiğini belirtip ardından tedavi olmadan hastaneden ayrılan ismi açıklanmayan 35-40 yaşlarında bir erkek, 'Corona virüsü' şüphesiyle polis tarafından yakalanıp, hastaneye getirildi. Yapılan ilk muayenesinde 'Corona virüsü' şüphesine ait bir bulguya rastlanılmayan kişi, tedbir amaçlı izolasyonlu odaya alındı.

Konya’da bir kişi Corona şüphesiyle polis tarafından yakalanıp hastaneye getirildi!

Meram Tıp Fakültesi’ne ağzında maskeyle gelen bir kişi, yakın tarihte Güney Kore’den geldiğini boğazından rahatsız olduğunu, son günlerde de ‘Corona virüsü’ salgını nedeniyle muayene olmak istediğini belirtti. Hasta kayıt işlemleri için nüfus cüzdanı istenince, aracından kimliğini getirmek istediğini belirtip hastaneden ayrıldıktan sonra geri dönmedi.

Olay kamuoyu tarafından duyulup kentte ‘Corona virüsü’ paniğine neden oldu. Bunun üzerine hareket geçen polis, güvenlik kamera kayıtlarından yola çıkıp, hastaneye geri gelmeyen kişiyi buldu.

Polis ekiplerinin bu kez de Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirdiği ve ismi açıklanmayan kişinin enfeksiyon uzmanları tarafından yapılan ilk muayesinde ‘Corona virüsü’ şüphesine ait bir bulguya rastlanmadı.

Yakın tarihte Güney Kore’den geldiği için tedbir amaçlı ‘izolasyonlu’ odaya alındı. Yapılacak tetkiklerin ardından durumunun netlik kazanacağı öğrenildi.

BAŞHEKİMDEN AÇIKLAMA

Güney Kore’den geldiğini beyan eden kişinin ilk başvurduğu Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tevfik Küçükkartallar da kentte endişe yaratan olayla ilgili, şunları söyledi:

* Bizim hastanemize başvurmuş, tanısı konulmuş koronavirüs şüphesi olan vaka yok.

* Olsa zaten bu durumları Sağlık Bakanlığı’na bildiriyoruz.

* Sadece bazı hastalar acil servise gelirken maske takarak geliyor.

* Bu şekilde maske takarak hastanemize gelen bir Türk vatandaşı olan kişi, bu şekilde maskeli olduğu için korku ile karşılanmış.

* Ateşli değil. Boğaz ağrısı ve maske var yüzünde. Maskeyi niye taktığını bilen yok.

* Etrafta koronavirüslü diye endişe olmuş.

* Hastanemizde karantina altına alınan personelimiz de yok. DHA

Yüzlerce Almanın bulunduğu otelde Corona virüsü tespit edildi! İlginizi Çekebilir Yüzlerce Almanın bulunduğu otelde Corona virüsü tespit edildi!
Avrupa Çin Corona Frankfurt Güney Kore İspanya Konya Kore Polis Reuters Sağlık Sağlık Bakanlığı