Sözcü Plus Giriş

Köpek katliamı beldeyi ayağa kaldırdı! ‘Kafama sıkarım’

Çanakkale'nin Geyikli beldesinde 20 kadar sokak köpeği kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlenerek öldürüldü. Katliamdan belediyenin sorumlu tutulmasına Belediye Başkanı Oruçoğlu tepki gösterdi.

Mehmet ANDAÇ / Çanakkale
22:55 -
Köpek katliamı beldeyi ayağa kaldırdı! ‘Kafama sıkarım’

Sabah kalktıklarında besledikleri köpeklerin cansız bedenleriyle karşılaşan belde sakinleri şoke oldu.

Vatandaşlar tepkilerini sosyal medya hesaplarından paylaşırken, bazı yorumlarda köpek katliamından belediyenin sorumlu tutulması üzerine Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu tepki gösterdi.

“KAFAMA SIKARIM”

Belediye personeli ile birlikte sosyal medya hesabından canlı yayın yapan Başkan Oruçoğlu, “Yazıktır günahtır biz bu hayvanları öldürecek kadar cani değiliz, kriz ekibi kurduk, Jandarma ekipleri teknik ve fiziki takip yapıyor. Bu can dostlarımız üzerinden kimse bizi suçlamasın, bunları öldürenler bunu belediye yaptı demesin. Eğer ben böyle bir talimat verdiysem kafama sıkarım” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERYavru köpeklerini sopayla dövdükleri iddiasıyla ailesinden şikayetçi olduYavru köpeklerini sopayla dövdükleri iddiasıyla ailesinden şikayetçi oldu

Başkan Oruçoğlu bazı görgü tanıklarının köpeklere et atan bir kişinin eşgali ve kullandığı araç hakkında bilgi verdiğini de kaydederken Jandarma’nın başlattığı soruşturma sürüyor.

Son güncelleme: 09:01 28.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more