Köpeklerin kafatasını bulduğu boya ustasının, 1 arkadaşı tutuklandı

Bodrum'da boya ustasının kafatasının köpek tarafından bulunmasının ardından başlatılan soruşturmada 1 kişi tutuklandı. 

Köpeklerin kafatasını bulduğu boya ustasının, 1 arkadaşı tutuklandı

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki İçmeler mevkiindeki tersanelerde çalışırken 29 Aralık 2019 tarihinde ortadan kaybolan ve ailesinin kayıp ihbarı yaptığı tekne boyacı ustası 38 yaşındaki Mehmet Ali Koran'a ait bulunan kafatası ve kaval kemiğinde yapılan DNA analizleri sonucunda İçmeler Tersanesi'nde birlikte çalıştıkları tespit edilen 4 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

AYNI EVDE KALDIĞI EV VE İŞ ARKADAŞI TUTUKLANDI

Yaklaşık 9 saat süren duruşmada sanıklar Koran' ın ölümüyle ilgili hiçbir bilgileri ve suçları olmadıklarını söyledi. Duruşma sonunda mahkeme 3 kişiyi serbest bırakırken, Koran'ın aynı evde kaldığı arkadaşı Recayi Akkalay'ın tutuklanmasına karar verildi.

“MEHMET ALİ'Yİ BEN ÖLDÜRMEDİM”

Recayi Akkalay adliye çıkışında yaptığı açıklamada, “Daha önce de söyledim, anlattım olay günü kahvaltı için kalktığımda Mehmet Ali yoktu, aradık bulamadık gerekli makamlara durumu bildirdik, aranmasını sağladık. Hakim tedbir amaçlı tutukladı. Ben arkadaşımı ekmeğini paylaştığım birini öldürecek kadar aciz değilim, yapmadığım bir suçu ben yaptım diyemem ki, gerçek ortaya çıkacak” diye konuştu. Akkalay cezaevine gönderildi.