Korkutan fabrika yangını! Saatlerdir söndürülemedi

Adana'da gece sıralarında bir fabrikada başlayan yangın aradan 18 saat geçmesine rağmen söndürülemedi. Yangın drone ile de havadan görüntülendi.

Korkutan fabrika yangını! Saatlerdir söndürülemedi

Alınan bilgiye göre, Yüreğir ilçesi Havutlu Mahallesinde pamuk yağı imalatı yapan bir fabrikanın balyalarının depolandığı bölümde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Alevleri gören fabrika görevlileri durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine giden ekipler, yangına kısa sürede müdahale etti.

TAKVİYE EKİP GÖNDERİLDİ

Ayrıca yangının fabrikanın diğer bölümlerine sıçrama ihtimaline karşı olay yerine takviye itfaiye ekipleri gönderildi. Ekiplerin dün geceden bu yana sönmeyen yangın nedeniyle çalışmaları sürüyor. Yangın nedeniyle Adana-Karataş karayolu da ulaşıma kapandı.

Öte yandan, bölgedeki çok sayıda itfaiye ekibi yangına müdahale de bulunuyor. Yangın drone ile görüntülendi. Dumanların yüzlerce metrelik alanı kapladığı havadan görüldü.

YENİDEN BAŞLADI

Dün gece saatlerinden itibaren soğut çalışmalarını devam eden yangın bu akşam tekrardan başladı. İtfaiye ekipleri büyüyen yangını tekrardan kontrol altına almaya çalışıyor. İHA

Şiddetli lodos fabrikanın çatısını uçurdu İlginizi Çekebilir Şiddetli lodos fabrikanın çatısını uçurdu