KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından 6 ve 12-13 Eylül tarihlerinde düzenlenen KPSS lisans düzeyi sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev alacak olan memur adaylarının katıldığı KPSS lisans sonuçları, 22 Ekim tarihinde açıklanacak.

KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT, DHBT sınavlarına katılan adayların sonuçları 22 Ekim Perşembe günü ilan edilecek.

KPSS LİSANS SONUÇ EKRANI

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI HAKKINDA

ÖSYM KPSS kılavuzundaki bilgilere göre, Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur.

Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır.

Söz konusu işleme ÖSYM’nin internet adresi üzerinden Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.