KPSS Ön Lisans saat kaçta başlıyor, sınav kaç dakika sürecek?

Bugün gerçekleştirilecek olan KPSS Ön Lisans sınavı saat 10.15'de başlayacak. KPSS Ön Lisans sınavına girecek adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerindeki soruları yanıtlamaları için 130 dakika süre verilecek. ÖSYM sınava girecek adaylara KPSS giriş belgesi ve saat uyarısında bulundu.

KPSS Ön Lisans saat kaçta başlıyor, sınav kaç dakika sürecek?

Bugün uygulanacak olan 2020-KPSS Ön Lisans için adayların sınav giriş belgelerine dikkat edilmesi gerekiyor. Adayların KPSS sınav giriş yerlerini öğrenebileceği sınav giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde erişime açıldı, ilgili belgenin fotoğraflı olması ve üzerinde sonradan eklenmiş bir yazı bulunmaması gerekiyor.

KPSS SAAT KAÇTA BAŞLIYOR?

KPSS Ön Lisans için adayların sınavı saat 10.15’de başlayacak.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

KKTC'de ise 25.10.2020 tarihinde yaz saati uygulaması sona erecek olup Lefkoşa'da sınava girecek adaylar, saat 09.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

FOTO: SHUTTERSTOCK

KPSS NE KADAR SÜRECEK?

KPSS Ön Lisans sınavında adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden toplam 120 soru sorulacak ve 130 dakika süre verilecek.

KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINACAK?

Adaylar 25 Ekim 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-KPSS Ön Lisans için sınav giriş yerlerini ve belgelerini aşağıdaki link üzerinden edinebilirler.

2020 KPSS ÖN LİSANS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...