Sözcü Plus Giriş

Kritik iddia: Refakatçiler dışarı çıkıp tekrar geliyor

Dünya Gazetesi yazarı Alaattin Aktaş, Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavi gören corona virüsü hastalarının refakatçisi olarak kalan yakınlarının rahatça dışarı çıkıp tekrar içeri girdiğini ileri sürdü. Bu refakatçilerin toplum içinde dolaştıklarını iddia eden Aktaş, “Biz de korona ile mücadele ediyoruz, öyle mi?” dedi. Ankara Şehir Hastanesi ise iddiaları yalanlandı. Hastaneden yapılan açıklamada, "Hastanemizde Covid-19 hasta yakınlarının refakatçi olarak kaldığı bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

Güncellenme: 19:32, 18/08/2020
Kritik iddia: Refakatçiler dışarı çıkıp tekrar geliyor

Corona virüsü (Covid-19) salgını Kurban Bayramı'nın ardından tekrar yükselişe geçti ve bazı önlemler yeniden alınmaya başladı.

Ankara İl Pandemi Kurulu, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların düğün, cenaze, taziye, pazaryeri, sosyal faaliyetler vb. gibi topluca bulunulan alanlara girmelerinin kısıtlanmasına karar verdi.

“MÜCADELE EDİYORUZ ÖYLE Mİ?”

Dünya Gazetesi yazarı Alaattin Aktaş, sosyal medya hesabından Ankara Şehir Hastanesi’yle ilgili dikkat çekici bir iddiada bulundu.

Ankara Şehir Hastanesi'ndeki corona virüsü tedavisi gören hastaların yakınlarının rahatça hastaneye giriş çıkış yaptığını belirten Aktaş, bu refakatçilerin toplum içinde dolaştıklarını öne sürdü.

Aktaş, “Bunu da gördük. Ankara Şehir Hastanesi’nde korona hastalarının yakınları refakatçi olarak kalıyor. Refakatçiler rahat rahat dışarı çıkıp tekrar geliyor. Bu refakatçiler toplum içinde canlı bomba gibi dolaşıyor. Biz de korona ile mücadele ediyoruz, öyle mi!” ifadelerini kullandı.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Sosyal medya üzerinden Sağlık Bakanlığı Ankara Şehir Hastanesi’nde korona virüs tedavisi gören hastaların refakatçilerinin yanlarında olduğuna ve rahatça girip çıkarak topluma karıştıklarına dair iddialara hastane yönetiminden açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

* Hastanemizde Covid-19 hasta yakınlarının refakatçi olarak kaldığı bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır. Her bulaşıcı hastalığın tedavisinde olduğu gibi Covid-19 hastalığının tedavisinde de ilk basamak, hastanın sağlıklı bireylerden izole edilmesidir.

* Bu prensiple, hastanelerimizde tedavi altında olan Covid-19 hastalarının yanına, istisnai durumlar dışında refakatçi alınmamaktadır. Yalnızca Covid-19 hastalarının bakımından sorumlu personelin odaya girişine izin verilmektedir. Ankara Şehir Hastanesi olarak Covid-19 hastalığı ile fedakarca mücadele ettiğimiz bu dönemde vatandaşlarımızın sağlığı için titizlikle ve özenle çalışmaya devam etmekteyiz. (İHA)

İlginizi ÇekebilirSağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan flaş corona virüsü aşısı açıklaması!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan flaş corona virüsü aşısı açıklaması! İlginizi ÇekebilirDevlet hastanesinde korkutan görüntüler! Corona kuralları unutulduDevlet hastanesinde korkutan görüntüler! Corona kuralları unutuldu
Yayınlanma Tarihi:17:33,