Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan Koca’dan Kurban Bayramı açıklaması…

Son dakika haberiyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı sokağa çıkma yasağına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası gazetecilerden gelen soruları yanıtlarken " Kurban Bayramı'nda kısıtlama olacak mı?" sorusuna da açıklık getirdi. İşte Bakan Koca'dan açıklamalar...

Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan Koca’dan Kurban Bayramı açıklaması…

31 Temmuz tarihinde başlayacak olan dört günlük Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı hakkında Bakan Koca’dan açıklama geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?” sorularına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte Bakan Koca’dan Kurban Bayramı kısıtlaması açıklamaları…

KURBAN BAYRAMI’NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Bugün kısmen Bilim Kurulu'nda gündeme geldi konu. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalar, salgının seyrine göre bu konudaki öneriler daha netleşmiş olur.

Burada temelde, ülke genelinde bir sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Ama bir takım tedbirlerin olabileceği, özellikle il bazında bazı kısıtlamaların gündeme gelebileceği görüldü.

Oradaki tedbirleri biraz daha sertleştirmek gerekebilir. İllerdeki vaka sayılarına göre, il hıfsısıhha kurulları kararları alma konusunda yetkili. Bu nedenle il bazında bazı kısıtlamalar olabilir. Gelecek hafta yeniden konuşacağız.

CORONA VİRÜSÜN EN FAZLA YAYILDIĞI YERLER

*Nişan törenleri, düğünler, taziyeler, pazar yerleri, alışveriş merkezleri, toplu taşıma araçları, asker uğurlamaları, sahiller ve plajlar, açık ve kapalı mekanlar coronanın yayıldığı yerler.

*Büyük kentlerin kalabalığından uzaklaşanlar, başka kalabalıkları tercih etmezse buna müteşekkir kalırız. Düğünlerde bir çiftin sevincine gölge düşürmemek için tedbirli olunmalıdır.

*Filyasyon çalışmalarında vaka artığının düğünlerden kaynaklandığını gördük. Asker uğurlamasında, ne uğurlayan ne de uğurlanan hiç risk almamalıdır. Sağlık da vatani göreve saygı da bunu icap ettirir. Gençlerimiz, testi pozitif çıkan Mehmetçikten mesuldür.

8 Temmuz koronavirüs (Corona virüsü) tablosu: Türkiye'de bugünkü vaka sayısı kaç oldu? İlginizi Çekebilir 8 Temmuz koronavirüs (Corona virüsü) tablosu: Türkiye'de bugünkü vaka sayısı kaç oldu?

 

Okullar ne zaman açılacak? 2020 okulların açılış tarihi ertelenecek mi? İlginizi Çekebilir Okullar ne zaman açılacak? 2020 okulların açılış tarihi ertelenecek mi?
asker Bilim Corona kurban pazar Sağlık Sağlık Bakanı sokağa çıkma yasağı son dakika Türkiye