Sözcü Plus Giriş

Kütahya’da şehre giriş ve çıkış yapan yolculara ateş ölçümüyle geçiş izni veriliyor

Kütahya valiliğince corona virüsü tedbirleri kapsamında, kentin giriş ve çıkış noktalarında, sürücü ile yolcuların ateşlerine bakılmasına karar verildi. Polisin durdurduğu sürücülere, ateş kontrolü yapıldıktan sonra şehirler arası seyahat edip etmedikleri ve kentte kalıp kalmayacakları soruluyor.

11:05 -
Kütahya’da şehre giriş ve çıkış yapan yolculara ateş ölçümüyle geçiş izni veriliyor

Kütahya Valiliği tarafından corona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında, kentin giriş ve çıkışlarında sağlık taraması yapılmasına karar verildi.

Şehrin Afyonkarahisar, Eskişehir ve Tavşanlı girişlerinde bulunan denetleme noktalarında, polis ekiplerinin yanı sıra Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı UMKE ekipleri görevlendirildi.

KENTTE KALIP KALMAYACAKLARI SORULUYOR

Polis ekiplerince durdurulan sürücülere ehliyet, ruhsat ve kimlik kontrolü yapıldıktan sonra iller arası seyahat edip etmedikleri ve kentte kalıp kalmayacakları soruldu.

UMKE görevlileri de cihazla ateşleri ölçülen sürücülere corona virüsüyle ile ilgili bilgiler vererek, ‘sosyal mesafe’ uyarısında bulundu. Ayrıca sürücü ve yolculara bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Kütahya Valiliği’nin corona virüsü tedbirleri kapsamında aldığı sağlık kontrolü uygulamasının her gün giriş ve çıkışların yoğun olduğu saatlerde yapılacağı bildirildi. (DHA)

Son güncelleme: 11:07 26.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more