Sözcü Plus Giriş

Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde Corona virüsü iddiası! Açıklama geldi

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki devlet hastanesinde Corona virüsüne rastlandığı iddia edildi. Konuyla ilgili valilikten yapılan açıklamada, "Gözlem altında tutulan yalnızca 1 hastamız bulunmakta, hastamızda yalnızca normal değerlerin biraz üzerinde ateş şikâyeti tespit edilmiş, hastada üst solunum yolu enfeksiyonu da dâhil olmak üzere başkaca herhangi bir bulguya rastlanmamıştır" denildi.

19:46 -
Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde Corona virüsü iddiası! Açıklama geldi

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesindeki devlet hastanesinde koronavirüs görüldüğü iddiası yalanlandı.

Kırklareli Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

*İlimiz Lüleburgaz İlçe Devlet Hastanesinde yüksek ateş şikayeti ile başvuran ve gözlem altında tutulan yalnızca 1 hastamız bulunmakta, hastamızda yalnızca normal değerlerin biraz üzerinde ateş şikâyeti tespit edilmiş, hastada üst solunum yolu enfeksiyonu da dâhil olmak üzere başkaca herhangi bir bulguya rastlanmamıştır.

*Hastadan alınan numunelerde virüse rastlanmamış, buna rağmen Lüleburgaz Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Servisinde interne edilen hastanın numunelerin bir kısmı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Viroloji Laboratuvarına gönderilmiştir.

*Gelişmeleri basın ile kamuoyuna aktarmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

“KORONAVİRÜS TESPİT EDİLMEDİ”

Kırklareli Valiliği’nden Lüleburgaz ilçesinde, ‘koronavirüs’ şüphesiyle hastaneye kaldırılan 1 kişinin bulunduğu iddialarıyla ilgili 2’nci açıklama yapıldı.

Açıklamada, Lüleburgaz Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Servisi’nde kontrolleri yapılan hastanın numunelerinin gönderildiği Ankara Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Viroloji Laboratuvarı’na incelendiği ve ‘koronavirüs’ tespit edilmediği belirtildi. (İHA/DHA)

İLGİLİ HABERCorona virüsünde son durum nedir? Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalıdır?Corona virüsünde son durum nedir? Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalıdır? İLGİLİ HABERCerrahpaşa, Corona virüsü için klavuz hazırladı!Cerrahpaşa, Corona virüsü için klavuz hazırladı!
Son güncelleme: 22:25 02.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more