Sözcü Plus Giriş

Malatya’da 15 bin kişi ‘evim hasarlı’ başvurusunda bulundu!

Malatya’da depremzedelerin başvuru yapması için açılan AFAD çadırına, 15 bin kişi başvuru yaptı.

Güncellenme: 19:16, 06/02/2020
Malatya’da 15 bin kişi ‘evim hasarlı’ başvurusunda bulundu!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Malatya Valiliğinin önünde İnönü Kapalı Çarşı üzerinde açtığı yardım çadırına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

AFAD başvuru çadırında görev yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çalışanı Mesut Avcı, başvurularla ilgili yaptığı açıklamada, yoğun olarak çalıştıklarını, günde bin 500-2 bin civarında dilekçe geldiğini aktardı. Avcı, şuana kadar 15 binin üzerinde başvuru olduğunu söyledi.

DEPREM BİZİ ÇOK ETKİLEDİ

Bu arada, AFAD başvuru çadırına müracaat edenlerden Hasan Gürbüz, evinde büyük hasar olduğunu aktarıp, “Evimizde ağır hasarlar var. Biz de bu hasarların tespiti için AFAD'a başvurduk. Deprem bizleri çok etkiledi. Rabbim beterinden saklasın'' ifadelerini kullandı.

“EVİM KULLANILMAYACAK HALDE”

AFAD başvuru çadırına müracaat edip, evlerinin hasarlı olduğunu söyleyen Asım Faysal da, “2 gün önce belediye tarafından hasar tespiti yapıldı. Bu depremden sonra evimiz kullanılmayacak hale geldi, bende yıkım için AFAD'a başvurdum” diye konuştu. İHA

İlginizi ÇekebilirElazığ'da yardım dağıtım rezaleti!Elazığ'da yardım dağıtım rezaleti!İlginizi ÇekebilirDeprem Malatya'da dev yarıklar oluşturmuş!Deprem Malatya'da dev yarıklar oluşturmuş!