Market ve bakkallar açık mı? 28 Haziran sokağa çıkma yasağında marketler çalışıyor mu?

Market ve bakkallar açık mı sokağa çıkma yasağında ihtiyaçlarını tamamlamak isteyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Yayınlanan genelge ile marketler ve bakkalar sokağa çıkma boyunca vatandaşlar hizmet vermeye devam ediyor. Peki 28 Haziran günü marketler açık mı? Kaça kadar açık? İşte detaylar...

Market ve bakkallar açık mı? 28 Haziran sokağa çıkma yasağında marketler çalışıyor mu?

Geçtiğimiz haftalarda uygulanan sokağa çıkma yasağı bu kez YKS nedeniyle ilan edildi. Vatandaşlar sokağa çıkma yasağı süresince bakkal ve marketlerin açık olup olmayacağını araştırıyor. Peki bakkallar ve marketler hafta sonu açık mı?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA BAKKAL VE MARKETLER AÇIK MI?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak gün ve saatlerde; ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri (vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın fırın, unlu mamul ruhsatlı iş yerleri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlıcılara gidip gelebilecektir.)

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

28 Haziran 2020 Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilimiz sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...