Sözcü Plus Giriş

Marketler saat kaça kadar açık? Bim, A101, Carrefour, Migros, Şok saat kaçta kapanıyor?

Corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında küçük ya da büyük bütün marketlerin çalışma saatleri yeniden düzenlendi. Ayrıca marketler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecek. Peki Bim, A101, Carrefour, Migros, Şok saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Güncellenme: 12:19, 13/04/2020
Marketler saat kaça kadar açık? Bim, A101, Carrefour, Migros, Şok saat kaçta kapanıyor?

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine corona virüsü (Kovıd-19) salgını ile mücadele kapsamında bir genelge daha gönderdi. Genelgeyle marketlerin çalışma saati ve marketlerde alışveriş yapan müşteri sayısı düzenlendi.

MARKETLER SAAT KAÇA KADAR AÇIK KALACAK?

Genelgeye göre, il ve ilçelerdeki küçük, büyük tüm marketler en fazla 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet verebilecek Market içindeki en fazla müşteri sayısı müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın (depolar, idari bürolar vb. hariç) onda biri kadar olacak.


MÜŞTERİ ÇIKMADAN BAŞKA MÜŞTERİ İÇERİYE ALINMAYACAK

Tüm marketler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecek. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içerden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak. Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacak.