Marketten aldığı içki sahte çıktı, ölümle pençeleşiyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir kişi marketten aldığı içkiyi içtikten sonra zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Market sahibi ve çalışanının da aralarında bulunduğu dört kişi gözaltına alındı. 10 kentte sahte içki nedeniyle ölenlerin sayısı 62'ye yükseldi.

Marketten aldığı içki sahte çıktı, ölümle pençeleşiyor

Yalıkavak Mahallesi’nde yaşayan Cevat Yıldırım, sahte içki kaynaklı metanol zehirlenmesi yaşayarak Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bilincinin kapalı olduğu öğrenilen 50 yaşındaki Yıldırım’ın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

DÜKKANA VE EVİNE ZULALAMIŞ

Olayın ardından hareket geçen polis ekipleri, vatandaşın içkiyi aldığı marketi tespit etti. Market ve market sahibinin evinde yapılan aramalarda 240 litre etil alkol, 5 litre sahte rakı, 235 adet anason kiti, 36 adet anason aroması, 400 adet değişik aromalarda içki kiti ele geçirildi. Market sahibi ve çalışanının da aralarında bulunduğu dört kişi gözaltına alındı.

(FOTO: SÖZCÜ)

Bodrum’a bağlı Çömlekçi Mahallesi’nde yaşayan 74 yaşındaki İbrahim Yanık ile 64 yaşındaki Semran Başkurt geçen hafta sahte içkiden zehirlenerek, hayatlarını kaybetmişlerdi.

İZMİR’DE SAHTE İÇKİYE 25 KURBAN

İzmir’de metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle 17 Ekim’de hastaneye kaldırılan 68 yaşındaki Hayrettin K. bu sabah yaşamını yitirdi. Hayrettin K. İzmir’de sahte içkiden ölen 25’inci kişi oldu.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde sahte içki nedeniyle yoğun bakımda tedavisi süren 62 yaşındaki Osman Özden hayatını kaybetti. 11 Ekim’de yine Nazilli’de 57 yaşındaki Orhan Öztürk sahte içki yüzünden hayatını kaybetmişti. 10 kentte sahte içki nedeniyle ölenlerin sayısı 62’ye yükseldi.

DOSYA: Türkiye'de neden bu kadar sahte içki üretiliyor? İlginizi Çekebilir DOSYA: Türkiye'de neden bu kadar sahte içki üretiliyor? ARAŞTIRMA: Türkiye'de 'sahte içkinin' haritası... Son iki yılın sayısına beş günde ulaşıldı İlginizi Çekebilir ARAŞTIRMA: Türkiye'de 'sahte içkinin' haritası... Son iki yılın sayısına beş günde ulaşıldı