Sözcü Plus Giriş

Marmaray’da seferler bir süre durduruldu!

İstanbul'un Fatih ilçesinde Marmaray'ın yüksek gerilim hatlarındaki kabloların yanması nedeniyle seferler çift yönlü durduruldu. Yenikapı - Sirkeci durakları arasında duran trenden indirilen yolcular yürüyerek tahliye edildi. Çalışmaların ardından seferler normale döndü.

Güncellenme: 17:25, 21/09/2020

Olay, saat 15:45 sıralarında Marmaray’ın Fatih ilçesi Yedikule Zindanları kısmında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Marmaray’ın Yedikule Zindanları kısmında bulunan yüksek gerilim hattında önce patlama daha sonra da yanma meydana geldi.

Patlama sesini duyan vatandaşlar durumu 112 Acil, itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri kablodaki patlama yüzünden meydana gelen yangını kontrol altına alıp söndürdü.

SEFERLER DURDURULDU

Kazlıçeşme – Yenikapı arasındaki yüksek gerilim hatlarındaki kablolarda meydana gelen yanma sonucunda Marmaray seferleri çift yönlü olarak durduruldu.

FOTO: DHA

VATANDAŞLAR TRENLERDEN TAHLİYE EDİLDİ

Yüksek gerilim hattında meydana gelen patlama sonrasında ise sefer yapan trenler yolda kaldı. Trenlerin içindeki yolcular, yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra tahliye edilmeye başlandı. Yenikapı’da inen yolcular, Sirkeci’ye kadar yürüyerek raylardan çıktı.

“EV SARSILDI”

Patlama sesini duyduktan sonra dışarı çıkan bir vatandaş, “Ben daha yeni çıktım. Sese çıktım. Ev sarsıldı. O derece yüksekti. Doğalgaz herhalde. Biraz evdekiler korktu” ifadelerini kullandı. Ekiplerin çalışmasının ardından arızanın giderilmesiyle seferler normale döndü. DHA

İlginizi Çekebilirİstanbul'da halk otobüsü şoföründen bisikletli kadına saldırı...İstanbul'da halk otobüsü şoföründen bisikletli kadına saldırı...
Yayınlanma Tarihi:16:34,