Maske cezası kesilen vatandaşlardan ilginç savunmalar

Yeni tip corona virüsüyle mücadele kapsamında açık havada maske takma zorunluluğu gereğince uyarılara rağmen maske takmayan vatandaşlara para cezası yazıldı. İlginç diyalogların yaşandığı denetimlerde sigara içtiği ve telefonla konuştuğu için maske takmadıklarını savunan vatandaşlar ise şaşırttı.

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği talimat doğrultusunda, maske takma zorunluluğuna uymayanlara 900 lira idari para cezası uygulanıyor. Van’da da karar gereğince maske takmayan vatandaşlara ceza yazıldı.

Maske takmayan vatandaşlar ise birbirinden ilginç savunmalarıyla şaşırttı.

“SİGARAMI İNDİRDİM”

Ceza kesildikten sonra sigara içtiği için maskesini indirdiğini belirten bir vatandaş şunları söyledi:

* Bence gereksiz bir cezaydı. Zaten buranın da yabancısıyım. Bir sigara içmek için maskemi indirdim.

* Beni görünce de ceza kestiler. Haklı olabilirler. Maske yasağı var ama parası olan var, olmayan var. 900 lira ceza kesiyorlar.

* Maskesiz de dolaşmıyorum. Sadece sigara içmek için maskemi indirmiştim. Sigaramı indirdim ve tekrar maskemi taktım.

(FOTO: İHA)

‘NEREDESİN SEN’ İSYANI

Telefonla konuşmak için maskesini takmayıp elinde taşıyan bir diğer vatandaş da, yediği 900 liralık ceza karşısında şoke oldu.

Polis ekipleri, maske takarak da telefonla konuşabileceğini hatırlattığı vatandaşa ceza yazdı.

Vatandaş tutanak tutulurken telefonla konuşmak için izin isteyerek arkadaşını aradı ve “Neredesin sen? Senin yüzünden 900 lira ceza yedim” şeklinde yakındı. (İHA)

Maskede cezalar başladı... Bahaneler tek tek sıralandı İlginizi Çekebilir Maskede cezalar başladı... Bahaneler tek tek sıralandı Maske takmayan gençlerin sözleri şoke etti İlginizi Çekebilir Maske takmayan gençlerin sözleri şoke etti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona izmir Maske para Polis sigara Van
Loading...